طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

هر مغازه و یا فروشگاهی می تواند دارای یک تابلو و نماد خاصی باشد که می تواند آن را از سایر مغازه ها یا فروشگاه ها تفکیک کند. علاوه بر آن، همانگونه که به روز بودن و ارائه بهترین خدمات می تواند برای یک مغازه دارای اهمیت باشد، برند آن کسب و کار نیز دارای اهمیت بسیاری است. بنابراین توجه به این نکته ضروری است که تابلوی مغازه شما مطابق با نیاز تعویض شود و بر اساس نیازهای روز بازار طراحی شود.

این تغییر می تواند موجب جذب مشتری های جدید شود. اما انتخاب تابلو مغازه و فروشگاه به شناخت تابلوسازان و رعایت نکات ویژه ای نیاز دارد که در ادامه برخی از آنها بررسی می شوند.

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

نکات مهم در طراحی و نصب تابلو مغازه

تابلو فروشگاه ها یا مغازه ها در اصل نشانگر هویت تجاری آن ها هستند و به همین دلیل طراحی آن ها باید بسیار تخصصی و توسط طراحان متخصص انجام شود، زیرا طراحی و یا حتی نصب اشتباه گاهی منجر به  ضرر کردن می شود.

ویژگی هایی که تابلوهای فروشگاهی یا مغازه باید دارا باشند عبارتند از:

  • برای طراحی تابلو باید خلاقیت بکار گرفته شود چون خلاقیت در طراحی تابلو مغازه سبب ماندگاری آن تابلو و یا آن مغازه در ذهن می شود.
  • جذابیت تابلو جهت جلب توجه بینندگان
  • و همچنین بزرگی تابلو یکی از مهمترین علل در ماندگاری تابلو در ذهن ها می شود.

تابلو سازی پارسه با سالها تجربه در زمینه طراحی، ساخت و نصب تابلوهای تبلیغاتی راهگشای شما خواهد بود جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

۱) طراحی تابلو بر اساس خدمات و محصولات مغازه

یکی از نکات مهم که در طراحی و اجرای تابلو مغازه باید به آن توجه شود، طراحی تابلو مورد نظر با توجه به خدمات و محصولات موجود در آن مغازه می باشد. پیش از ساخت تابلو مغازه می بایست ابعاد و اندازه تابلو به وسیله ی تابلوساز و همچنین نصاب اندازه گیری شود.

پس از تعیین ابعاد تابلو، طراحی تابلو مغازه آغاز می شود. در طراحی تابلو سر درب مغازه ، توجه به نوع کسب و کار و تجارت مورد نظر می تواند یکی از فاکتورهای مهم باشد زیرا امروزه کاربرد انواع خاصی از تابلو تبلیغاتی به انواع خاصی از مغازه ها اختصاص یافته است.

علاوه بر اینکه طراحی تابلو مغازه زیبا و تابلوسازی با شیوه های نوین موجب افزایش چند برابری فروش مغازه ها می شود، موجب کاراکتر بخشیدن به مکان کسب و کار خواهد شد.

البته برای تمامی تجارت ها و مغازه ها نمی توان تکنیک خاصی را در طراحی تابلو سردرب مغازه به کار برد. طراحان تابلوهای تبلیغاتی با استفاده از نکات ذکر شده و کاربرد تکنیک های دیگر می توانند اقدام به طراحی تابلو مغازه کنند. به طور مثال می توان از ترکیب چوب، فلز و رنگ استفاده کرد. در برخی از مغازه ها نیز تابلو فلکسی و در برخی دیگر تابلو استیل و یا انواع تابلوهای دیگر مناسب می باشد.

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

۲) طراحی تابلو مغازه ساده و زیبا

یک تابلوی مغازه می بایست به گونه ای باشد که از هر نوع طرح پیچیده دور باشد و به تبلیغ مغازه یا فروشگاه دور از هر نوع تبلیغ فرهنگی یا قومی بپردازد. استفاده از گرافیک مناسب و زیبا، رنگ های مکمل و جمله تبلیغاتی خاص و تاثیرگذاری که بر روی تابلو درج شود و مخصوص به خود شما باشد می تواند موجب زیباتر شدن تابلوهای تبلیغاتی شود و بیانگر یک تصویر حرفه ای از شما باشد.

۳) نشان دادن استایل مغازه در تابلو

با انتخاب هوشمندانه تابلو سر درب مغازه خود می توانید استایل و نوع کار خود را در مغازه یا فروشگاه در معرض نمایش بگذارید. مثلا اگر قصد دارید پرستیژ بالای مغازه یا فروشگاه خود را نشان دهید باید از زاویه های تیزتر و انواع رنگ های دراماتیک در تابلوی مغازه خود استفاده کنید و اگر به دنبال این موضوع هستید که بتوانید محیط فروشگاه خود را با آرامش بسیار نشان دهید، استفاده از از اشکال گردتر که دارای زاویه چندانی نیستند می تواند در طراحی فضای مورد نظر شما مناسب باشد.

در صورتی که قصد دارید تابلوی مغازه شما بیانگر احساس زنانگی و لطافت باشد، می توانید از عناصری مانند گل یا طبیعت بر روی تابلو مغازه خود بهره ببرید. در هر صورت می بایست به این نکته توجه کنید که طراحی تابلو مغازه به گونه ای که متناسب با خدمات ارائه شده و محصولات موجود در مغازه شما باشد می تواند گزینه ی بهتری باشد.

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

۴) استفاده هوشمندانه از رنگ ها در تابلو مغازه

کاربرد رنگ ها در طراحی تابلو مغازه ممکن است دشوار به نظر برسد اما می توان مطابق با خدمات ارائه شده و احساسی که تجارت شما به افراد القا می کند، بهترین رنگ را جهت استفاده در تابلو خود در نظر بگیرید. به طور مثال، در صورتی که مغازه شما ارائه دهنده ی محصولات طبیعی و ارگانیک باشد و محیطی آرامش بخش و سالم را القا می کند، رنگ آبی می تواند جهت القای این حس انتخاب مناسبی به نظر برسد.

اما اگر مغازه شما، سالنی شلوغ باشد که در مرکز شهر قرار گرفته است، نیاز است که حس شهرنشینی متناسب با آن را القا کنید، در این شرایط استفاده از رنگ مشکی و تلفیق رنگ های متفاوت مانند سفید با مانند آن می تواند جهت طراحی تابلو مغازه شما انتخابی منحصر به فرد باشد.

استفاده از رنگ مناسب در طراحی تابلو حروف برجسته چنلیوم دارای اهمیت بسیاری می باشد زیرا این نوع از تابلو به اندازه ی لزوم از جذابیت و درخشندگی بسیاری برخوردار است اما زمانی که در کنار این موضوع رنگ آمیزی زیبایی نیز برای حروف آن در نظر گرفته شود می تواند زیبایی این تابلو را افزایش دهد.

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

۵) نورپردازی و افکت های نوری در طراحی تابلو

در تمام تابلوهایی مانند تابلو چنلیوم ، تابلو لایت باکس ، فلکسی و … که در آنها نور دارای کاربرد ویژه ای می باشد، نورپردازی می تواند حرف اول را در ایجاد زیبایی و نمای منحصر به فرد در تابلو بزند و مطمئنا دارای اهمیت بسیاری می باشد. بنابراین استفاده از افکت های نوری زیبا در تابلو مغازه و رنگ های جذابی که در طیف های نوری مختلف منعکس می شوند دارای اهمیت بسیاری می باشد.

۶) استفاده از متن متناسب

از موارد تاثیرگذار دیگری که موجب افزایش توجه مشتریان به تابلو تبلیغاتی خواهد شد، انتخاب بهترین متن برای تابلو مغازه است. متنی که جهت استفاده در تابلو تبلیغاتی انتخاب می شود باید بسیار جذاب بوده و خیلی کوتاه یا بلند نباشد، علاوه بر این، متن مورد نظر فاقد کلمات تکراری باشد و جدید بوده تا هنگامی که چشم مشتری به آن می افتد دارای تازگی باشد.

۷) جانمایی مکان نصب تابلو مغازه

در جانمایی مکان نصب تابلو مغازه می بایست عواملی مانند ابعاد تابلو، توجه به مخاطبان، مکان مناسب جهت نصب و دید آن دارای اهمیت بسیاری می باشد. یکی از نکات حائز اهمیت در طراحی تابلوی مغازه، نصب تابلوی تبلیغاتی در مکان مناسب می باشد. این تابلو باید در مکانی نصب شود که از هر سمتی قابل دیدن باشد و جلب توجه کند.

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

۸) حجیم سازی تابلو

اجرای چاپ سه بعدی و ایجاد بعد در متن های تابلو مغازه می تواند خلاقیت و نوآوری بسیار زیادی را در صنعت تابلوسازی به وجود آورد . تابلوسازی چنلیوم، تابلو فلزی و پلاستیک از جمله تابلوهایی می باشند که از حجم و بعد برخوردار هستند .جهت ساخت و اجرای این نوع از تابلوها، میزان حجم و بعد تابلو و همچنین نورپردازی آن را در تناسب با یکدیگر طراحی می کنند.

۹) بررسی طراحی گرافیکی تابلو مغازه

از طراحی گرافیکی جذاب در تابلو مغازه نمی توان غافل شد و تابلوهایی که از گرافیک زیبا و نامساوی برخوردار هستند و دارای ابعاد و رنگ های متنوعی هستند می توانند به میزان بیشتری در ذهن افراد نقش ببندند.

همه ما در زمان شبانه روز از مقابل مغازه های مختلفی گذر می کنیم، به محیط اطراف و فضای پیرامون خود با دقت نگاه می کنیم و در زمان دیدن اطراف خود، تنها متن ها و تابلوهایی که در سردرب مغازه ها نصب شده اند می توانند موجب جلب توجه و نظر ما به خود شوند که دارای جذابیت زیاد، طراحی گرافیکی خاص و نورپردازی مناسب همراه با رنگ های متنوع و زیبا باشند.

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

طراحی و نصب تابلو مغازه در رشت

در صورتی که تمامی مراحل ذکر شده توسط تکنسین مجرب و نیروهای متخصص و حرفه ای انجام پذیرد، قطعا تابلو مغازه اجرا شده می تواند دارای تاثیر منحصر به فردی در تبلیغات و جذب مشتریان باشد. تابلوسازی پارسه به عنوان یکی از بهترین تابلوسازی ها می تواند مناسب ترین تابلوها را برای کسب و کار شما ارائه دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما