همه چیز در مورد تابلوسازی رستوران

همه چیز در مورد تابلوسازی رستوران

تابلوسازی رستوران

 

چرا طراحی مناسب تابلو رستوران مهم است؟
حتما وقتی بیرون از خانه به گشت و گذار پرداخته اید تابلو رستوران و مشاغل مختلف را مشاهده کرده اید که هر کدام با ویژگی های خاص خود سعی دارند مشتری را به سمت خود جذب کنند. ​تابلوسازی اولین راه و روش جذب مشتری است و از نظر طراحان دکوراسیون، جزء بسیار مهم دکوراسیون خارجی (Exterior Decoration) به شمار می رود.

تابلو رستوران قبل از هر چیز، حرفه ی فرد را مشخص می کند و اولین قدم در تبلیغ می باشد که اهمیت آن بر هیچ فردی پوشیده نیست. به همین دلیل طراحی و سفارش مناسب تابلو (​ تابلوسازی ) مشاغل مختلف، مرحله ای بسیار مهم در موفقیت کسب و کار شما محسوب می گردد. لذا در این مطلب سعی داریم تا به معرفی نکاتی بپردازیم که هر فرد صاحب رستورانی باید هنگام ​سفارش تابلو رستوران به آن توجه داشته باشد پس با دقت این نکات را بررسی می کنیم.

نکات مهم طراحی و سفارش تابلو رستوران
اکنون که با اهمیت تابلو رستوران و مخصوصا برخی از نکات و اصول طراحی و بکارگیری آن آشنا شدیم به بررسی نکات مذکور می پردازیم.

1- نقطه ی دید:
محل قرارگیری تابلو رستوران بسیار مهم است که در نقطه ی دید هر فردی قرار بگیرد و افراد برای مشاهده ی آن به زحمت نیافتند. اگر رستوران در مکانی قرار دارد که افراد عابر پیاده زیادی از کنار آن می گذرند شاید چندان نیاز نباشد که اندازه ی تابلو را زیاد بزرگ در نظر بگیرید بجز ​مواردی که درختان و تابلو مغازه های دیگر جلو دید تابلو رستوران شما را گرفته باشند در چنین شرایطی هم باید در ارتفاع بالاتری قرار دهید و هم اندازه ی آن را بزرگ تر در نظر بگیرید.

اما اگر رستوران شما جزء رستوران های بین راهی یا در کنار اتوبان قرار دارد حتما باید اندازه ی بسیار بزرگی برای آن در نظر بگیرید زیرا در اینجا با ماشین های عبوری پرسرعت طرف هستید و هم اینکه از راه دور مشخص باشد.

2- تأثیرگذاری بیشتر در گرو جملات جذب کننده
تحقیقات نشان داده که معمولا مدت زمانی که هر فرد برای خواندن پیام تبلیغاتی هر تابلو یا بیلبورد صرف می کند به طور میانگین 6 ثانیه است. همین جمله کافی است تا بفهمید جمله نویسی اصولی و قاعده مند تا چه میزان بر جذب مشتری شما تأثیر بسزایی دارد.

لذا سعی کنید تابلو رستوران شما حداکثر حاوی 10 کلمه باشد، از کلماتی که جذب کننده مشتری هستند و اکثر افراد به دنبال آن می گردند استفاده کنید. همچنین سعی کنید تابلو رستوران شما کیفیت بالایی داشته باشد و از دور نیز واضح باشد.

جملاتی را انتخاب کنید که بیننده را مجاب به ایستادن و ترغیب به تست غذای شما کند. ضمن اینکه سایر اجزای دکوراسیون خارجی هم در این زمینه تأثیرگذاری بسیار زیادی دارند اما فراموش نکنید که کلمات معجزه می کنند.

پیشنهاد مطلب: ” تابلوسازی و کاربردهای تابلو مغازه ” و ” تابلو فروشگاه روشی برای جذب مشتری بیشتر ”

 

همه چیز در مورد تابلوسازی رستوران

3- رنگ، مدل و کیفیت
از دیگر مسائلی که اگر به آن بی توجهی شود می تواند تمامی زحمات شما را بر باد دهد، رنگ و کیفیت مناسب تابلو رستوران است لذا حتما دقت داشته باشید که هنگام طراحی، هم اصول مرتبط را بکار بگیرید و هم شرکت حرفه ای و با تجربه ی بالا، مسئول تولید تابلو رستوران شما باشد.

از انتخاب شرکت مناسب و معیارهای آن که بگذریم، اجازه دهید به اصول طراحی مناسب تابلو رستوران در زمینه ی رنگ، مدل و کیفیت بپردازیم:
– همه ی رنگ ها را با هم قاطی نکنید، قطعا از چندین رنگ استفاده کنید اما نسبت به هم متضاد باشند. نوشته ی قرمز در زمینه ی مشکی نه جذابیت خاصی دارد و نه خواندن آن راحت است. برای زمینه ی تیره رنگ روشن و برعکس انتخاب کنید.

– فونت شما از لحاظ رنگ (طبق اصول گفته شده) و اندازه باید مناسب باشد تا از هر جهت و در فاصله ی معین خوانایی آن لطمه نبیند.

– در بسیاری از رستوران ها، همخوانی بین تابلو رستوران و محیط داخلی آن وجود ندارد. به عنوان مثال اگر محیط یا دکوراسیون داخلی رستوران شما سنتی و یا مدرن است و رنگ روشنی نیز برای آن انتخاب کرده اید دقیقا همین رنگ و مدل نیز باید برای تابلو رستوران به عنوان بخشی از دکوراسیون خارجی انتخاب شود. به عبارتی دیگر هارمونی و هماهنگی از بیرون تا داخل باید به چشم بخورد.

– هیچ موقع نورپردازی اطراف تابلو رستوران را فراموش نکنید و برای مقرون بصرفه بودن نیز لامپ های LED بهترین گزینه هستند ضمن اینکه نوردهی آنها نیز به مراتب بیشتر است.

پیشنهاد مطلب: ” تابلو سازی مقرون به صرفه برای تبلیغات موثر ” و ” تابلو کامپوزیت محبوب ترین تابلو تبلیغاتی ”

تابلوسازی رستوران

 

4- قابلیت تغییر تابلو :
از جمله مواردی که شاید کمتر پیش بیاید صاحبان رستوران به آن توجه نداشته باشند، قابلیت تغییر متون داخل تابلو رستوران در زمان های دلخواه است. به این ترتیب شما می توانید هر زمانی که اراده کردید، محتویات تبلیغاتی کسب و کار خود را تغییر دهید.

5- پایداری:
از جمله فاکتورهای مؤثر هنگام سفارش تابلو رستوران، میزان پایداری ساختار تابلوسازی آن است. تابلوهای نئونی هم در معرض شکسته شدن هستند و هم به علت داشتن ولتاژ بالا در اثر تماس می توانند بسیار خطرناک ظاهر شوند، ضمن اینکه با وجود عمر قابل قبول، تعمیرات زیاد با بهای سنگین را می طلبند اما انواع ترپلیمر ABS و یا مقاوم در برابر ضربه با لامپ های LED گزینه های بسیار بهتری هستند ضمن اینکه پایداری بسیار بیشتری نیز دارند.

6- انیمیشن در تابلوسازی :
حتما تابلو رستوران با ساختار انیمیشنی را دیده اید که قطعا اگر همراه با فرزند خود باشید، شما را مجبور خواهد کرد تا برای تماشای آن بایستید. همین امر یعنی مرحله ی اولیه ی جذب مشتری را با موفقیت پشت سر گذاشته اید. انیمیشن ها را می توانید نوستالژیک انتخاب کنید تا برای بزرگسالان نیز جذابیت بصری ایجاد کند و شما را یک گام دیگر به فروش نزدیک تر سازد.

همانطور که مشاهده کردید، در حرفه ای مانند رستوران یا هر شغل دیگری، شاید در نگاه اول تابلو سازی ، مرحله ای ساده و بدون پیچیدگی در نظر گرفته شود که در پیش چشمان ما در مقایسه با دکوراسیون داخلی و کیفیت محصول ارائه شده، اهمیت چندانی نداشته باشد، اما توجه داشته باشید اولین موردی که مشتری با آن برخورد می کند دکوراسیون خارجی شما است و اگر نتوانید مشتری را جذب کنید، تمامی مراحل بعدی بی اهمیت می شوند.

لذا تابلو رستوران تا مرحله ی خدمات رسانی، مانند طرح دومینو هستند و اشکال در هر یک، تمامی ساختارهای دیگر را خراب خواهد کرد. با انتخاب طراحی مناسب طبق اصول و نکات ذکر شده، تابلو رستوران خود را به دستان شرکتی معتبر بسپارید و شاهد نتیجه ی رضایت بخش آن باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما