تابلوسازی در رشت

تابلوسازی در ایران یکی از روش های کهن برای معرفی برند تجاری است که شروع استفاده از آن در ایران به دهه 40 شمسی برمی گردد . تابلوهای قدیمی در ایران در حد یک نوشته خطاطی شده و یا چاپ شده بر روی چوب ، پارچه ، برگه و شیشه بود اما به مرور زمان و با ورود دستگاه های پیشرفته مثل دستگاه برش لیزری ، امکان برش و ساخت انواع حروف برجسته فراهم شد و تابلوسازها توانستند تابلوهایی با جلوه بصری زیبا طراحی و پیاده سازی کنند .

تبلیغات از طریق ساخت تابلوهای تبلیغاتی در ایران از دهه چهلم شمسی مطرح شد و صاحبین مشاغل برآن شدند که به نوعی افراد را از نوع کسب و کار خود آگاه نمایند ، بنابراین تبلیغات خود را به طریق مختلف بر روی متریالهایی نظیر چوب ، پارچه ، کاغذ و سنگ حک نموده و در معرض دید عموم قرار دادند .

تابلو فلکسی جزء اولین تابلوهای چاپی در ایران و تابلو نئون جزء اولین تابلوهای حروف برجسته محسوب می شوند . از زمانی که حروف پلاستیکی روی کار آمدند امکان نورپردازی برای تابلوهای تبلیغاتی فراهم شد.

تابلوسازی در رشت

تابلوسازی در رشت

تاکنون از چه متریال هایی در ساخت تابلو تبلیغاتی استفاده شده است ؟

در ابتدا که از تابلو تبلیغاتی به عنوان یک ابزار جهت معرفی محصولات ، خدمات و نام برند استفاده شد متریالهایی مثل کوزه ها ، سفال ها ، سنگ ها ، چوب ها و پارچه مورد استفاده قرار می گرفتند و محتوای تبلیغاتی بر روی این متریال ها به صورت حکی ، خطی و چاپی به اجرا در می آمد.

پس از اینکه ساخت حروف برجسته مرسوم شد انواع متریالها مثل ورق پلکسی گلس ، ورق پی وی سی ، چوب ترموود ، ورق کامپوزیت ، لامپ های اس ام دی و انواع متریال های فلزی مثل مس ، آهن ، برنج ، استیل و برنز برای ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفتند .

تابلوسازی در رشت

تابلوسازی در رشت

نقش تابلوسازی در تبلیغات محیطی

تابلوسازی نقش بسزایی در تبلیغات محیطی دارد و می تواند تاثیر بسیاری در جذب مشتری و فروش کالا و خدمات داشته باشد . در ابتدا تابلوها به صورت تابلو نئون و تابلو فلکسی روی کار آمدند و پس از آن با ورود دستگاه های پیشرفته نظیر دستگاه برش لیزری امکان برش حروف بر روی پلکسی به صورت پیشرفته و ظرف مدت زمان کوتاه فراهم شد.

به دلیل مصرف برق زیاد توسط لامپ های نئون و شکستن آنها کم کم زمینه ساخت تابلوهای تبلیغاتی کم مصرف و زیبا فراهم شد و با استفاده از نرم افزارهای طراحی امکان ساخت تابلوهای دو بعدی و سه بعدی فراهم گشت و تابلوهایی نظیر تابلو چنلیوم ، تابلو استیل ، تابلو نئون پلاستیک ، تابلو ترموود ، تابلو کامپوزیت ، تابلو لایت باکس و غیره پا به عرصه تابلوسازی نهادند .

تبلیغات توسط تابلوسازی در ایران چند سالیست که  وارد صنعت تجاری شده است و قریب به 80٪ صاحبین مشاغل خواستار برخورداری از یک تابلو تبلیغاتی خوب هستند و به طبع آن ، مردم به دنبال فضایی برای

خرید و رفع نیاز خود هستند که علاوه بر برخورداری از کیفیت مطلوب ظاهری شیک و مدرن داشته باشد و عواملی مثل تابلو تبلیغاتی ، چیدمان ویترین زیبا و جذاب و دکوراسیون بیرونی محل کسب و کار است که می تواند مشتریان را ترغیب به ورود به مکان تجاری شما نماید و بعد هم جوری اجناس ، تنوع رنگ و نحوه برخورد فروشندگان با مشتریان است که بستر خرید را فراهم می سازد .

تابلوسازی در رشت

تابلوسازی در رشت

جایگاه تابلوسازی ایران در جهان 

در حوزه تابلوسازی ایران دارنده رتبه چهارم می باشد . یکی از بروزترین و پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی که به عنوان تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی نصب می شود تابلو چنلیوم می باشد که با پیشرفت هایی که در حوزه تابلوسازی پدید آمده است این تابلو طبق متدها و سبک های متعدد نظیر تابلو چنلیوم ستاره ای ، تابلو چنلیوم ساده ، تابلو چنلیوم الماسی ، تابلو چنلیوم کریستالی و تابلو چنلیوم لترمکس پیاده سازی می شوند.

تابلوسازی در رشت

تابلوسازی در رشت

تابلوهای تبلیغاتی چه نقشی در فضای شهری ایفا می کنند ؟

تابلوها بخش مهمی از فضای شهری را در بردارند به گونه ای که اگر این تابلوها به صورت نامنظم و در فواصل نامعینی نصب شوند می توانند سبب ناآرامی محیط شهری شده و زیبایی شهرها را زیر سوال ببرند اما در صورتی که به درستی و طبق قوانین استاندارد نصب شوند نه تنها چهره شهرها را مخدوش نکرده بلکه سبب زیبایی آن نیز می شوند.

یکی از پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی که ما در همه ی نقاط شهر می بینیم تابلو مغازه و بیلبوردهای تبلیغاتی می باشند که نقش بسزایی در جذب مشتری و معرفی برند ایفا می کنند.

از مهمترین ویژگی هایی که سبب منحصر به فرد بودن یک تابلوی تبلیغاتی می شود می توان به مواردی از قبیل حجیم سازی حروف برجسته ، نورپردازی و اعمال افکت های نوری خاص ، استفاده از ترکیب رنگی متناسب با نوع تابلوی تبلیغاتی و موقعیت مکانی تابلو و تعیین چهارچوب کلی مناسب برای تابلو تبلیغاتی اشاره نمود .

تابلوسازی در رشت

تابلوسازی در رشت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما