تابلوسازی در رشت

تابلوسازی یکی از صنایع پیشرو در کشور ما محسوب می شود و به طور کلی در لیست بهترین ابزارهای تبلیغاتی است. حافظه بصری مخاطبان اولین و مهمترین موضوع در تابلوسازی محسوب می شود. در این مطلب مهمترین نکات تابلوسازی را با هم بررسی می کنیم.

تابلوسازی متناسب با نوع خدمات و محصولات

یکی از اصلی ترین نکاتی که در تابلوسازی باید رعایت شود. تناسب تابلو با نوع خدمت و محصول است. در واقع تابلوسازی باید به صورتی باشد که با موقعیت شغلی سازگار باشد. پیش از اینکه پروسه ساخت تابلو آغاز شود باید ابعاد مختلف و مقدار تابلو توسط تابلوسازی مشخص باشد و همینطور نیاز است که تصایر میزان گیری دقیقی داشته باشد.

پس از اینکه همه ابعاد تابلوها اجرا شد نیاز است که پیاده سازی تابلو مغازه شروع شود. در پیاده سازی بررسی شغل و تجارت بسیار مهم است. پس اینکه یک تکنیک خاص برای مغازه ها اجراشده و تاکید به آن وجود داشته باشد اشتباه است. گاه نیاز است که از متریال چوب به میزان زیاد برای تابلوها استفاده شود و گاه موقعیت خدمات فروشگاه به صورتی است که از فلز و رنگ استفاده بیشتری می شود. برخی از فروشگاه ها نیاز به استیل دارند برخی دیگر سایر سبک های تابلویی که باید به شکل روتین اجرا شوند.

تابلوسازی در رشت

تابلوسازی با طراحی ساده اما شکیل

تابلو مغازه باید در عین سادگی شکیل باشد. استفاده از طرح های پیچیده سبب می شود که سادگی کار از بین برود و در نهایت تبلیغ جنبه منفی داشته باشد و با حوصله مخاطب ناسازگار باشد. این اصل بسیار مهم است که مدل های تبلیغ فرهنگی به شکلی دنبال شود که با قومیت ها سازگار باشد.

استفاده از گرافیک مطلوب و زیبا و همینطور رنگ های کامل کننده سبب می شود که تبلیغات مختص بوده و تاثیرگذاری آن نیز بهبود یابد. استفاده از طرح های اختصاص به طور کلی سبب زیباتر شدن تابلوهای تبلیغاتی می شود و بیان کننده یک تصویر ماهر از کسب و کار شما است.

تابلوسازی با رویکرد نمایش شغل

گاه استفاده از یک المان ساده سبب می شود که شغل به خوبی نمایش داده شود و گاه بسیاری از طرح ها اجرا می شود اما باز هم اثری از معرفی شغل نیست. در تابلو سازی باید استایل و مدل شغل مشخص شود و در معرض نمایش قرار بگیرد. هرچه المان به کار برده شده در تابلو مینیمال سازی شده باشد سبب رشد پرستیژ مغازه می شود.

باید برای نمایش شغل از زاویه تیز تر استفاده کرد و رنگ ها به صورت دراماتیک در تابلو مغازه اجرا شود. در صورتی که از سبک های گردتر استفاده شود فضای پیاده سازی فرق می کند به طور کلی لطافت و سبک اجرا به صورت روتین دنبال شده واین موضوع در تابلو سازی بسیار مهم است.

تابلوسازی با بکارگیری هوشمندانه رنگ ها

استفاده از رنگ ها در تابلوها باید آنقدر هوشمندانه باشد که رویکرد منطقی داشته باشد. به طور کلی رنگ ها باید مطابق با سلیقه مشتری و نوع تجارت آن ارزیابی شود و از شایسته ترین رنگ ها در تابلو استفاده شود. اجازه دهید این موضوع را با یک مثال شفاف سازی کنیم.

فرض کنید که فروشگاه شما قرار است در زمینه محصولات ارگانیک و طبیعی فعالیت داشته باشد در چنین شرایطی استفاده از رنگ آبی برای مشتری حس اعتماد ایجاد می کند. به کار گیری رنگ مشکی و تلفیق آن با سایر رنگ ها سبب می شود که تابلو قابل منحصر به فردی به خود بگیرد. به کار گیری رنگ مطلوب به طور کلی سبب می شود که حروف پر رنگ چنلیوم نمایش بهتری داشته باشد. به طور کلی هرچه جذابیت و درخشندگی بیشتر باشد می تواند قابلیت اجرای بهتری داشته باشد.

تابلوسازی در رشت

تابلوسازی در رشت

تابلوسازی با افکت های نوری جذاب

در صورتی که مخاطب اقدام به انتخاب تابلو چنلیوم و یا تابلوهای لایت باکس و فلکسی داشته باشد، قطعاً به عنصر نور بسیار اهمیت می دهد. نورپردازی در ساخت زیبایی و نمای تابلو اهمیت زیادی دارد و به طور کلی وابسته به افکت های نوری قشنگ پیش بینی می شود. این مدل از افکت ها می توانند برای برخی از فروشگاه ها بهترین اثربخشی را داشته باشد.

تابلوسازی در رشت

تابلوسازی در رشت

نوشته متناسب در تابلوسازی

اینکه از بهترین جنس و مواد و طرح در تابلو سازی استفاده شود اما نوشته به کار رفته متناسب نباشد، در واقع همه چیز پوچ خواهد بود. به طور کلی دقت مشتریان به تابلوی تبلیغاتی در ابتدای  امر به نوشته روی آن است. نوشته باید به صورتی باشد که نه زیاد طولانی و نه زیاد کوتاه باشد. همینطور بهتر است فاقد لغات تکراری باشد و یا سایز به کار رفته برای کلمات نوشته باید متناسب باشد و دید مشتری برای آن ارزیابی شود.

مکان مناسب در تابلوسازی

جانمایی مکان در تابلوسازی به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی جانمایی باید به صورتی باشد که دقت مخاطبان را فراهم سازد از نظر زاویه دید برای میانگین قد عموم سازگار باشد. پیاده سازی تابلو می بایست به صورتی باشد که از هر سمت قابل رویت باشد و دقت لازم را فراهم سازد.

در تابلوسازی بسیار مهم است که نوع تابلو بر اساس پروسه اجرایی تعیین شده باشد. البته که برخی از تابلوها هستند که شامل سبک اجرای مخصوصی هستند و برخی دیگر از تابلوها نیز وجود دارد که باید در یک موقعیت مناسب اجرا شوند.

تابلوسازی به صورت حجم دار

حجیم سازی تابلو و یا اجرای چاپ سه بعدی از دیگر موارد پر اهمیت محسوب می شود. دقت کنید که خلاقیت و ابداع باید در صنعت  تابلوسازی به صورت روتین دنبال شود. تابلو سازی چنلیوم، تابلو فلزی و پلاستیک در لیست تابلوهای مخصوص قرار دارند که به صورت حجم دار اجرا می شوند. ساخت و اجرای این سبک از تابلوها به طور کلی با نورپردازی های مخصوص در ارتباط بوده و به صورت متناسب اجرا می شود.

بررسی پیاده سازی گرافیکی تابلو مغازه

از پیاده سازی گرافیکی جالبی که برای تابلو مغازه وجود دارد می تواند گرافیک جذاب و نامساوی باشد. به طور کلی بعدها و رنگ های متنوعی که برای این سبک از مغازه ها در نظر گرفته می شود سبب می شود که در ذهن شخص نقش ببندد و با محیط پیرامون نیز سازگار باشد.

تابلوسازی در رشت

تابلوسازی در رشت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما