اصول طراحی موفق تابلو سالن زیبایی

اصول طراحی موفق تابلو سالن زیبایی

اصول طراحی موفق تابلو سالن زیبایی

 

چرا طراحی حرفه ای تابلو سالن زیبایی اهمیت دارد؟
یکی از مواردی که طراحی تابلو مغازه در آن بسیار اهمیت دارد، سالن زیبایی است به نحوی که طراحی و سفارشات تابلو سالن زیبایی بسیار زیاد است.

قطعا این مطلب صحیح است که هر سالن زیبایی که خدمات بهتر، کادر مجرب و حرفه ای تر و تنوع خدمات بیشتری داشته باشد گوی سبقت را از رقبا خواهد ربود و موفقیت را در دستان خود خواهد یافت اما نباید از این اصل غافل شوید که اولین موردی که مشتری با آن در هر کسب و کاری برخورد دارد نمای بیرونی یا دکوراسیون خارجی است که برای چنین شغلی، تابلو سالن زیبایی منظور ما هست.

تابلو سازی سالن زیبایی شما اگر طبق اصول انجام نگیرد و با نکات آن آشنایی نداشته باشید قطعا مشتریان خود را از دست خواهید داد که تحقیقات انجام شده نیز گواه بر این ادعا هستند.

 

تحقیقات نشان داده اند که 71% پروسه ی جذب مشتری از طریق تابلو تبلیغاتی و نمای بیرون صورت می گیرد پس تابلو سالن زیبایی اگر حرفه ای و اصولی باشد یعنی موفقیت را تا نیمه ی راه و حتی بیشتر پیموده اید. اگر به دنبال اصول طراحی تابلو سالن زیبایی هستید، جای خوبی را انتخاب کرده اید، در ادامه با یکدیگر این موارد را به تفصیل بررسی می کنیم.

اصول طراحی موفق تابلو سالن زیبایی

 

اصول طراحی تابلو سالن زیبایی کدامند؟
تابلو سالن زیبایی باید طبق اصول حرفه ای مرتبط با این حرفه طراحی گردد تا بالاترین اثربخشی و جذابیت را برای بیننده داشته باشد. اگر می خواهید هر فردی که تابلو شما را دید به خود جذب کنید پس این نکات را فراموش نکنید، این نکات هم برای کسانی مفید است که برای اولین بار قصد طراحی و نصب دارند و هم کسانی که قصد نوسازی و تعویض این تابلو را در سر می پرورانند.

1- متن جذاب:
انتخاب متن مناسب برای تابلو حرفه ی خود به معنای این است که؛ تکراری نباشد، از جملات خیلی کوتاه استفاده نشود تا مشتری کامل با خدمات و مزایای شما آشنا شود و خیلی هم بلند نباشد که حوصله ی خواننده را سر ببرد چرا که طبق تحقیقات هر فرد به طور میانگین 6 ثانیه به تابلو تبلیغاتی مشاغل نگاه می کند، خوانایی و انتقال مطلب عالی هم داشته باشد.

2- رنگ:
رنگ تابلو سالن زیبایی به قدری مهم است که در مورد آن مباحث روانشناختی مطرح می گردد تا به شیوه ای عمیق و مؤثر بر چشم و ذهن خواننده اثر بگذارد. به عنوان مثال اگر خدمات سالن زیبایی شما تنها شامل، ریلکسیشن، ماسک و کلیه ی خدمات پوستی و ماساژ می باشد پس بهتر است برای القای آرامش رنگ سبز را انتخاب کنید.

اما اگر سالن زیبایی بزرگی دارید که خدمات بسیار متنوعی به مشتریان ارائه می گردد پس از رنگ تیره ای مانند مشکی به همراه رنگ سفید به عنوان رنگ خنثی و متضاد استفاده نمایید.
*نکته: سالن زیبایی بسیار حرفه ای و موفق خواهد بود که رنگ تابلو سالن زیبایی آن با رنگ محیط داخلی هماهنگی و هارمونی داشته باشد و حتی این میزان هماهنگی در سبک و مدل نیز هویدا باشد.

 

پیشنهاد مطلب: ” تابلوسازی و کاربردهای تابلو مغازه ” و ” تابلو فروشگاه روشی برای جذب مشتری بیشتر ”

 

اصول طراحی موفق تابلو سالن زیبایی

 

3- مکان نصب مناسب:
تابلو سالن زیبایی خود را باید در محلی نصب کنید که از هر جهت به خوبی قابلیت خواندن داشته باشد، از فاصله ی نسبتا دور افراد به زحمت نیافتند پس اگر لازم است و تا جایی که امکان دارد اندازه ی آن را بزرگ در نظر بگیرید مخصوصا اگر تابلوهای دیگر و یا موانع طبیعی دید آن را کور می کنند.

*نکته: برخی افراد فکر می کنند که به هر میزان اندازه ی تابلو بزرگ تر به معنای جذب بیشتر مشتری و در نتیجه موفقیت است. باید بگوییم سخت در اشتباه هستید چرا که اصلی در این رابطه وجود دارد که بیان می کند حتی اندازه ی تابلو سالن زیبایی شما باید متناسب با متراژ فضای کاری باشد به عبارت دیگر تابلو بزرگ به معنای محیط کاری بزرگ است.

ضمنا وقتی اندازه ی تابلو را به شیوه ای غیرحرفه ای بزرگ در نظر بگیرید، یقینا باید آن را به هر شیوه ای با متن پر کنید که خود دو عیب عمده دارد: 1- متن زیاد خلاف اصل اول است 2- تمامی این متن در کارت ویزیت جا نخواهند شد.

4- به رخ کشیدن استایل کاری :
تابلو سالن زیبایی خود را باید به شیوه ای طراحی کنید که هر فرد بیننده ای را متوجه استایل کاری شما کند. همانطور که مطالعه فرمودید یکی از این شیوه ها به کمک انتخاب رنگ مناسب بود که در اصل دوم به آن اشاره کردیم. شیوه ی بعدی استفاده از استایل مناسب در تابلو است که به کمک اشکال مختلف قابل انتقال است. به عنوان مثال مکان کاری شلوغ و بزرگ خود را با شکل های تیز و محیط آرام کاری خود را با شکل های گرد و گل و طبیعت (القای لطافت و حس زنانه) به بیننده انتقال دهید.

5- ​متریال :
در مرحله ی آخر، یعنی وقتی طراحی تابلو سالن زیبایی را به اتمام رساندید، به مرحله ی انتخاب جنس و شرکت مناسب برای ارسال سفارش می رسیم که با این قسمت فعلا کاری نداریم. ​متریال تابلوسازی بسیار متنوع است و از این بابت تنوع خوبی را پیش روی خود خواهید دید، لذا اگر در منطقه ای زندگی می کنید که در معرض آسیب و فرسایش زیاد خواهد بود بهتر است از جنس های محکم و بادوام استفاده کنید چرا که خرابی تابلو سبب خواهد شد تمامی زحمات قبلی به چشم بیننده نیاید.

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب اصول و نکات بسیار مهمی را اشاره نمودیم که لازمه ی طراحی حرفه ای تابلو سالن زیبایی است که در دسته ی تابلو مشاغل قرار می گیرد.

قطعا این نظم و کار حرفه ای باید از بیرون (نما و دکوراسیون بیرونی به همراه تابلو تبلیغاتی) تا محیط داخلی مستتر باشد و به گونه ای صورت نگرفته باشد که هنگام ورود با رنگی شاد و سبکی مدرن مواجه شویم اما محیط کاری فضایی شلوغ همراه با سبکی سنتی باشد. تابلو حرفه ی شما بیانگر استایل کاری و اولین پل ارتباطی شما با مشتریان است پس در طراحی آن دقت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما