اصطلاحات رایج و لوازم مورد نیاز در تابلو سازی مغازه

اصطلاحات رایج و لوازم مورد نیاز در تابلو سازی مغازه

اصطلاحات رایج و لوازم مورد نیاز در تابلو سازی مغازه

 

از صنعت تابلو سازی مغازه می توان به عنوان یکی از کاربردی ترین و پر رقیب ترین مشاغل موجود در دنیا نام برد که تقریبا تمامی صاحبان کسب و کارها به نوعی به این صنعت نیاز دارند و حداقل یکبار به شرکت های تابلوسازی یا سایت های تابلوهای تبلیغاتی مراجعه کرده اند و سفارش ساخت تابلو سر درب مغازه، تابلو شرکتی یا بازسازی تابلو خود را داده اند.

ساخت تابلو در زمان گذشته به شکلی ابتدایی و ساده و بدون هیچگونه نورپردازی تنها به علت معرفی کردن کسب کار افراد انجام می شد اما امروزه تابلوسازی برند جهت معرفی آن برند تبلیغاتی، ایجاد زیبایی در مکان کسب، و جلب نظر و اعتماد مشتریان اجرا می شود.

در میان شیوه های تبلیغاتی بسیاری که موجود می باشد، تابلو سازی مغازه به عنوان بهترین نوع آن شناخته شده است، جهت ایجاد آشنایی بیشتر با اصطلاحاتی که در این صنعت وجود دارد و ممکن است شما اطلاعاتی درباره ی آنها نداشته باشید ما در ادامه قصد داریم در مورد تعدادی از این اصطلاحات رایج و همچنین متریال ها و ابزارهایی که در حیطه تابلو سازی مغازه استفاده می شود توضیحاتی را ارائه دهیم.

آشنایی با اصطلاحات رایج در تابلو سازی مغازه

قطر قلم چیست

اصطلاح قطر قلم می تواند در میزان قیمت تابلو تبلیغاتی بسیار موثر باشد. یکی از موضوعات بسیار مهم در تعیین قیمت انواع تابلو چلنیوم، تابلو نئون، ترمووود، تابلو روان، استیل و انواع دیگر تابلوهای تبلیغاتی قطر قلم است. قطر قلم به فاصله داخلی یک حرف درج شده در تابلو سازی مغازه و تمامی زوایای آن گفته می شود.

هرچقدر میزان قطر قلم حروف برجسته در تابلو سازی مغازه بیشتر باشد، مصرف متریال هایی که در این زمینه کاربرد دارد مانند رول چلنیوم ، پلکسی، لامپ های ال ای دی و … بیشتر خواهد بود و به همین علت بر قیمت تابلو تبلیغاتی موثر است. به طور مثال، در صورتی که قطر قلم در تابلو برجسته چلنیوم، 20 سانتیمتر باشد به 100 سانتی متر ورق پلکسی نیاز خواهد بود و با افزایش این قطر، مصرف ورق نیز بالاتر می رود.

علاوه بر این، هر چه میزان قطر قلم افزایش یابد به لامپ های ال ای دی بیشتری جهت تامین نور تابلو تبلیغاتی و به تبع آن منبع تغذیه قدرتمندتری نیاز داریم و جهت زیرسازی کار نیز متریال بیشتری استفاده خواهد شد.

جهت تابلو چلنیوم به رول چلنیوم احتیاج است که ابعاد، رنگ انتخاب شده و ضخامت رول آن می تواند قیمت آن را تعیین کند. هر چه حروف مورد نظر دارای ابعاد بیشتری باشند به رول های بیشتری نیاز است. در تابلوسازی استیل و فلزی و انواع تابلوهای ترکیبی نیز افزایش قطر حروف مورد نظر موجب مصرف بالاتر ورق مورد نظر و در نتیجه افزایش قیمت خواهد شد.

شرکت تابلوسازی پارسه به عنوان بهترین تابلوسازی غرب و شرق تهران و تمام کشور، پیش از ساخت تابلو با مشاوره رایگان، تمامی راهنمایی های مورد نیاز و قیمت تابلوهای تبلیغاتی را برای انتخاب راحت تر در اختیار مشتریان قرار خواهد داد.

اصطلاحات رایج و لوازم مورد نیاز در تابلو سازی مغازه

 

متر محیط چیست
متر محیط به فضایی گفته می شود که برای درج متن و حروف برجسته ی تابلو سازی مغازه نیاز می باشد، هر چقدر که نوع فونت و قطر قلم مورد نظر دارای اندازه ی بزرگتری باشد و به فضای بیشتری نیاز داشته باشد، استفاده از لوازم و متریال های مورد نیاز و قیمت تابلو نیز افزایش خواهد یافت.

تابلوسازی اپتیک به چه نوع تابلو سازی مغازه گفته می شود
همان گونه که بیان شد، در سال های گذشته و قبل از وارد شدن بلوک های LED یا SMD به صنعت تابلو سازی مغازه، تابلوها به شکل بدون نور ساخته و اجرا می‌شدند و نور آنها به وسیله ی لامپ های مهتابی، پروژکتور و یا نور موجود در فضای اطراف تامین می شد.

در روش اپتیک، تابلو ​مغازه ، همراه با نورپردازی ایجاد شده توسط بلوک های اس ام دی یا ال ای دی در درون حروف برجسته نمی باشد و تابلو تبلیغاتی مورد نظر، از نور فضای اطراف خود نور مورد نیاز خود را دریافت می کند.

نور اندریک چیست
نوراندریک در زمانی استفاده می شود که سفارش تابلو مغازه مورد نظر به گونه ای باشد که نیاز باشد علاوه بر رویه حروف برجسته، در زمینه تابلو نیز نور وجود داشته باشد و یا اینکه قصد داشته باشیم برای تابلوهای تبلیغاتی مانند تابلو فلزی یا تابلو استیل که نمی توانند از خود نور را عبور دهند، نور وجود داشته باشد.

در چنین شرایطی، تابلوساز با به وجود آوردن فاصله ای در میان حروف و زمینه ی موجود در تابلو مورد نظر، مکانی برای جاگذاری لامپ های SMD یا LED در تابلو به وجود می آورد که بعد از اجرا و نصب آن و روشن شدن لامپ ها، فضایی روشن همراه با سایه در زمینه تابلو به وجود آید و نمای بسیار جذابی را در تابلو سازی مغازه ایجاد کند. برای تابلوهایی که دارای نور می باشند نیز می توان از روش نوراندریک استفاده کرد.

در این شیوه، نورپردازی علاوه بر روی حروف از زمینه ی تابلو نیز با چشم برخورد می کند و موجب زیبایی و منحصر بفرد شدن تابلو تبلیغاتی خواهد شد.

اصطلاحات رایج و لوازم مورد نیاز در تابلو سازی مغازه

 

پیشنهاد مطلب: ” تابلوسازی و کاربردهای تابلو مغازه ” و ” تابلو فروشگاه روشی برای جذب مشتری بیشتر ”

ابزارهای مورد نیاز در تابلو سازی مغازه
دستگاه برش لیزری: دستگاه برش لیزری ابزاری جهت برش تمامی متریال ها مانند چوب است که قابلیت این را دارد که در مدت زمان بسیار کوتاهی، متریالی مانند پلکسی را با دقت و ظرافت بسیار بالایی برش بزند. ورود دستگاه برش لیزری به صنعت تابلو سازی مغازه موجب سرعت بسیار بیشتر در کارهای اجرایی شده است.

در گذشته ها تمامی کارهای برش، خم کاری و چسباندن لبه های حروف برجسته به وسیله ی دستان تابلوساز انجام می شد که به صرف زمان زیادی احتیاج داشت اما امروزه برخی از انواع کارها به وسیله ی دستگاه ها، به آسانی و در طی مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می شود و کار ساخت و اجرای تابلو سازی مغازه نیز نسبت به گذشته کمی آسان تر شده است .

ابزارهای خم و زاویه زن: ابزارهای خم و زاویه زن حروف برجسته چلنیوم، برای خم کاری و ایجاد زاویه در تابلوسازی به حروف برجسته ای مانند چلنیوم، استیل، گالوانیزه، آلومینیوم و متریال های دیگر تابلوسازی مفازه استفاده می شود.

دستگاه پانچ بادی: این دستگاه در تابلو سازی مغازه برای سوراخ کردن و ساخت حروف برای صفحات فلزی یا استیل به کار می رود و می توان از این ابزار به جای دریل نیز استفاده کرد.

دستگاه چند منظوره جوش تفنگی: این ابزار در تابلو سازی مغازه برای هویه کاری و لحیم کاری انواع فلزاتی مانند استیل، مس، گالوانیزه و غیره کاربرد دارد.

ابزار خم سریع دستی چلنیوم : به وسیله ی این ابزار می توان به آسانی متریال هایی مانند چلنیوم، استیل، فولاد، آلومینیوم، آهن و غیره را خم کرد اما کاربرد اصلی آن خم کاری چلنیوم و آلومینیوم می باشد.

کاتر پلاتر یا برش کامپیوتری: این ابزار، وسیله ای کاربردی جهت برش دادن برچسب های روز رنگ، شب رنگ و یا برچسب های فسفری می باشد.

دستگاه چاپ لارج فرمت: این دستگاه جهت چاپ با توجه به نوع رنگ استفاده می شود که در بعضی از انواع چاپ ها، آب به عنوان حلال رنگ می باشد اما در برخی دیگر آن، سالونت حلال کننده است.

دستگاه حکاکی: برای حک حروف، لوگو یا تصویر کاربرد دارد.
لامپ های نئون شیشه ای: به انواع شیشه های خامی گفته می شود که به صورت کره ای و توخالی هستند که در کارگاه تابلو سازی به وسیله ی فاکتورهای حرارت و فشار هوا، به فرم مورد نظر برای ایجاد حروف شیشه ای استفاده می شود.
اره برقی: از انواع ابزارهای دیگر برش است که به نسبت برش با دست بسیار سریع تر انجام می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما