تابلو چلنیوم کریستالی چیست

تابلو چلنیوم از هنگام ورود به عرصه تابلو سازی توسعه چشمگیری یافته است. در حال حاضر انواع فراوانی برای این سبک تابلوسازی وجود دارد که هر یک بر اساس متریال های مورد استفاده و یا روش های ساخت دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند. در ادامه به معرفی تابلو چلنیوم کریستالی خواهیم پرداخت تا با مشخصات آن بیشتر آشنا شوید.

کریستال یک نوع ماده شفاف است که سبب انعکاس و شکست نور می شود . در تابلوسازی از نوعی کریستال شفاف استفاده می شود که مولکولهای تشکیل دهنده آن همچون شیشه شفاف و درخشان هستند . تابلو چلنیوم کریستال تابلویی است که در هنگام ساخت آن دانه های کریستالی بر روی حروف چسبانده می شود . زمانی که نور به این دانه ها یا شیشه های خرد شده برخورد کرد ، جلوه بصری جذابی را به نمایش می گذارد .

تابلو چلنیوم کریستالی چیستکریستال در واقع نام دیگر تابلو چلنیوم الماسی و یا ستاره‌ ای است .

تابلو چلنیوم کریستالی یکی از مهم ترین نو آوری های در صنعت تابلو سازی به شمار می آید.

از جدید ترین و پرفروش ترین تابلو های تبلیغاتی ، تابلو های تبلیغاتی چلنیوم کریستال می باشد، از ویژگی های این تابلو ها درخشندگی و تلالو آن می باشد، که هر چه تابلوی سر در مغازه درخشنده تر باشد باعث جلب توجه بیشتر میشود .

نام گذاری تابلو چلنیوم کریستالی به سبب استفاده از پلکسی گلاس های شیشه ای است. در ساخت این تابلو ها از دانه های کریستال استفاده می شود. این تابلو ها دارای ظاهری جذاب بوده و کیفیت مناسبی هم دارند. ترکیب این دو با هم می تواند حروف و طرح های برجسته بسیار منحصر به فردی را ایجاد نماید. سیستم نور پردازی در این نوع تابلو ها می تواند بسیار متنوع باشد. اگرچه برای طراحی و ساخت تابلو چلنیوم کریستالی نیز مانند سایر روش ها از لامپ های اس ام دی استفاده می شود اما نکته ای که وجود دارد این است که می توان از لامپ های فول کالر، تک رنگ و RBG استفاده نمود. این موضوع وابسته به نوع طراحی و سلیقه افراد در تولید این تابلو ها است.

تابلو چلنیوم کریستال به دلیل درخشندگی زیبایی که دارند و الماسی بودن این گونه نامیده می شوند .

در تابلو چلنیوم کریستال حروف روی نوار چلنیوم پانچ شده و با نور نقطه ای زیبایی و چشم نوازی را به آن ها می دهد .

یکی از انواع این مدل لبه پانچی می باشد که طراحی جدیدی از برند آلونوم می باشد و عمق این لبه به 9 سانتی متر رسیده .

تفاوتی که این لبه با لبه های قبلی دارد وجود یک لایه پلکسی گلاس روی آن است که قابلیت این لایه این است که می تواند از ورود آب باران و برف ، گرد و غبار و همین طور نفوذ هر شی خارجی به داخل تابلو چلنیوم کریستالی جلوگیری نماید .

نوردهی این مدل بسیار زیبا و مجذوب کننده است و از لحاظ تبلیغاتی نیز جلب توجه بسیار بالایی دارد و در حین زیبایی و سادگی مخاطبان زیادی جلب می کند .

این تابلو امروزه از پرطرفدارترین تابلو های تبلیغاتی محسوب می شود که در اطراف خود نمونه های زیادی از این دسته تابلوها را می بینیم.

در این تابلو برای نوردهی از لامپ های smd بلوکی استفاده می شود .

انواع تابلو چلنیوم کریستال :

  • تابلو کریستال ۳ بعدی
  • تابلو کریستال فلزی
  •  تابلو کریستال طلایی

نکات مهم درباره تابلو چلنیوم کریستال :

  •  کسب‌ و کاری که تابلو برای آن طراحی می‌شود .
  • لوگو ی کسب و عناصر گرافیکی که باید به روی تابلو اضافه شوند .
  • هویت و رنگ سازمانی ، اصول برندینگ آن کسب‌ و کار .
  • شرایط آب و هوایی برای مثال سردسیری و یا گرمسیر بودن ، گرد و غبار و … نکته بسیار مهمی است که باید رعایت شود در خرید این تابلو .
  • مقدار هماهنگی نوع متریال آن با تابلو چلنیوم کریستالی .
  • میزان هزینه‌ ای که برای تابلو چلنیوم کریستال در نظر گرفته‌ شده است.
  • استفاده از این تابلو برای هر کسب‌ و کار و هر مغازه‌ای مناسب نمی باشد .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما