متریال تابلو سازی

قبل از اینکه یک تابلوی تبلیغاتی را سفارش دهید پیشنهاد می کنیم با انواع متریال رایج در تابلوسازی بیشتر آشنا شوید تا بتوانید یک تابلوی تبلیغاتی مناسب و با کیفیت را برای فروشگاه و مغازه خود انتخاب کنید. در این مقاله انواع متریال رایج در تابلوسازی را که برای ساخت یک تابلوی جذاب و بادوام لازم است، معرفی خواهیم کرد.

6234a143dbc87متریال رایج در تابلوسازی و موارد تاثیرگذار در قیمت تابلو

اگر دوست دارید متن تابلوی شما بزرگ باشد باید قطر قلم حروف تابلو را نیز افزایش دهید. اما قطر قلم تابلو تبلیغاتی چیست و چه تاثیری روی میزان مصرف متریال رایج در تابلوسازی مثل ورق پی وی سی، پلکسی گلاس، استیل و لامپ اس ام دی دارد؟ در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم.

  • اصطلاح قطر قلم در تابلوسازی تبلیغاتی

قطر قلم در قیمت انواع تابلوها نظیر تابلو چلنیوم در اهواز و شهرهای دیگر تاثیر می گذارد. به طور کلی قطر قلم در تابلوهای حروف برجسته ی استیل ، نئون پلاستیک و غیره عبارت است از فاصله ی داخلی یک حرف، از راست به چپ، بالا به پایین و زوایای دیگر. مسلما هر چقدر قطر قلم حروف تابلو چلنیوم یا دیگر حروف برجسته بیشتر باشد، متریال مصرفی نیز بیشتر بوده و قیمت تابلو بیشتر می شود.

قطر قلم علاوه بر تاثیری که روی اندازه ی متریال مصرفی دارد، مثل اندازه ورق پلکسی گلاس مورد نیاز برای ساخت حروف برجسته، روی مصرف لامپ اس ام دی برای روشنایی تابلو نیز تاثیر می گذارد. زیرا قطر قلم های متفاوت به تعداد لامپ اس ام دی متفاوتی برای روشنایی نیاز دارند و به همان میزان قیمت تابلو نیز افزایش می یابد.

مسلما همانطور که برای ساخت حروف چلنیوم با قطر قلم بالا مصرف ورق پلکسی گلاس افزایش می یابد، جهت ساخت حروف فلز و استیل هم مقدار مصرف فلز و استیل افزایش می یابد و همین مسئله قیمت حروف فلزی و حروف استیلی تابلوی شما را افزایش می دهد.  همچنین لامپ های اس ام دی تابلو برای ثابت ماندن باید روی ورق پی وی سی قرار بگیرند. بنابراین قطر قلم بالا باعث می شود که پی وی سی بیشتری نیز برای حروف ساخته شده مصرف شود.

  • تابلوسازی حروف برجسته

بکارگیری انواع متریال رایج در تابلوسازی برای ساخت تابلو حروف برجسته این روزها بسیار پرطرفدار است. شما می توانید از انواع نمای تابلوی تبلیغاتی و سپس حروف برجسته با متریال های مختلف برای ساخت تابلو حروف برجسته پولکی، پلکسی گلاس، چنلیوم در اهواز و خوزستان استفاده کنید. کافی است با تابلوسازی نقش ماندگار تماس بگیرید. انواع متریالی که برای ساخت نمای تابلوهای حروف برجسته استفاده می شود عبارتند از: کامپوزیت، ترموود، سنگ، پلکسی گلاس ( پلاستیک )

انواع متریال رایج در تابلوسازی برای ساخت نمای تابلو حروف برجسته عبارتند از:

– چلنیوم

– استیل

– آلومینیوم

– پلاستیک

– چوب

  • اصطلاح لبه حروف در تابلوهای چنلیوم

در ساخت حروف برجسته ی تابلوهای تبلیغاتی از مواد و متریال گوناگونی مثل چلنیوم، استیل پلاستیک و غیره برای لبه حروف استفاده می شود. اما لبه حروف چیست؟  لبه حروف در واقع نواری است که به دور تا دور ورق پلکسی برش خورده برای حروف پیچیده می شود. امروزه اینکار توسط دستگاه های پیشرفته انجام شده و عملیات خمکاری و برش بر روی لبه حروف توسط دستگاه انجام می شود و سپس به راحتی بر روی ورق پلکسی با دست مونتاژ می گردد.

روش های ساخت تابلو حروف برجسته

– تابلوسازی با روش کلاسیک

تابلوسازی با روش کلاسیک و سنتی اغلب با کمک دست و ابزارهای ساده انجام شده و عموما بسیار وقت گیر است. علاوه بر این تابلوهای تبلیغاتی ساخته شده با روش های قدیمی در مقایسه با روش مکانیزه، زیبایی و کیفیت چندان بالایی ندارد.

– تابلوسازی با روش مکانیزه

دراین روش کلیه ی مراحل تابلوسازی حروف برجسته شامل طراحی، برش، ایجاد شیار، خمکاری حرارت و غیره با استفاده از دستگاه های مختلف و مجهز از قبیل دستگاه cnc، دستگاه لیزر برش ورق فلزات، دستگاه لیزر برش ورق پلکسی و دستگاه های حروف ساز انجام می شود. تابلو تبلیغاتی ساخته شده با این روش از سرعت، دقت، کیفیت و زیبایی بالاتری برخوردار است.

  • صطلاح تابلوسازی نوراندریک

علاوه بر روشنایی داخلی حروف برجسته در تابلوهای تبلیغاتی، روشنایی دیگری هم استفاده می شود که به آن اصطلاحا نور اندریک می گویند. این روشنایی به جذابیت تابلوی تبلیغاتی می افزاید. به این صورت که با ایجاد فاصله بین حروف برجسته و زمینه تابلو، نور پشت کار به زمینه تابیده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *