تابلو رینگی

در سال های اخیر با ورود دستگاه های حروف ساز به حوزه تابلوسازی ، ساخت تابلو حروف برجسته در میان اصناف و کسب و کارهایی که قصد دارند برند خود را به مشتریانشان معرفی نمایند و فروش بیشتری داشته باشند ، مرسوم شد . در گذشته های نه چندان دور تابلوها به روشی ساده و توسط چسباندن یک بنر بر روی یک اسکلت فلزی یا به صورت تابلو فلکسی بدون نور ، به شکلی کاملا ًساده ، بدون استفاده از نور و زییایی خاص صرفاً جهت معرفی نوع کسب و کار ساخته می شد .

امروزه با استفاده از تکنولوژی های مدرنیته و ورود دستگاه های پیشرفته به صنعت تابلوسازی امکان ساخت تابلوهای تبلیغاتی زیبا همراه با نورها و افکت های رنگی فراهم شده است و تنوع ساخت تابلوهای تبلیغاتی آنقدر زیاد شده که هنگام سفارش یک تابلو ، گاهی برای انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی که می خواهیم به عنوان تابلو سر در مغازه نصب کنیم دچار سردرگمی می شویم . چرا که هر تابلو ،  زیبایی مختص به خود را دارد . با این همه ، تابلو چلنیوم در کشور ما توانسته گوی سبقت را نسبت به تابلوهای تبلیغاتی دیگر برباید و پیشتاز باشد .  حروف برجسته به صورت های متفاوت همچون حروف برجسته چلنیوم ، حروف برجسته استیل ، حروف برجسته پترن ، حروف ترکیبی ، حروف برجسته رینگی و حروف برجسته پلاستیکی ساخته می شوند که هر مشتری با توجه به نیاز و سلیقه و بودجه ای که برای ساخت تابلو در نظر گرفته است ، تابلوی تبلیغاتی خود را سفارش می دهد .

تابلو رینگی تابلو حروف برجسته رینگی

تابلو حروف برجسته رینگی به تابلویی اطلاق می شود که با استفاده از استیل یا پلکسی گلاس برش می خورد و سپس طی یک سری فرآیندها آماده سازی می شود . حروف برجسته رینگی طبق متدها و ترفندهای خاص خود توسط دو متریال رینگ استیل و رینگ پلکسی گلاس ساخته می شود .

حال با توجه به این دو متریال ، ساخت حروف برجسته رینگی می تواند بر اساس چهار روش پیاده سازی شود که به شرح زیر می باشد :

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکسی گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس
 • وش ساخت حروف برجسته رینگی :

  می شود چنین عنوان کرد که مراحل ساخت کلیه حروف برجسته مشابه هم هستند و تمامی آنها مراحل یکسانی را برای ساخت طی می کنند و تفاوتی که در این بین مطرح می شود ، در نحوه انتخاب اجناس مصرفی در ساخت تابلو تبلیغاتی همچون نوع حروف ، جنس  رویه و لبه حروف ، نوع لامپ های  led ،  smd و دیگر موارد می باشد . همان طور که می دانید در بازار هر نوع کالایی که تهیه می شود حاوی دو نوع اصل و فرع می باشد ، در صنعت تابلوسازی نیز اینگونه است ، پس اگر می خواهید تابلو تبلیغاتی که میسازید دوام و عمر بالایی داشته باشد با صرف کمی هزینه بالاتر از اجناس مرغوب و با کیفیت بهره ببرید .

  برای ساخت حروف برجسته رینگی مراحل زیر طی می شود :

  مرحله اول) بررسی محل نصب تابلو و اندازه گیری

  مرحله دوم) طراحی حروف برجسته مدنظر مشتری با استفاده از نرم افزارهایی نظیر کرل ، اتوکد ، و تری دی مکس و برآورد محیطی که توسط حروف برجسته اشغال می شوند و ابزارهای مدنظر نظیر جنس پلکسی گلاس ، نوع لامپ های ال ای دی ، نوع ورق کاربردی و تعیین قیمت

  مرحله سوم) حروف برجسته طراحی شده در این مرحله با توجه به متد ساخت با استفاده از دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی گلاس یا استیل برش داده می شوند .

  مرحله چهارم) پس از برش حروف برجسته رینگی ، رول های استیل یا پلکسی گلاس را به صورت رینگ برش می دهند ، در این مرحله نحوه برش حروف بسیار حائز اهمیت است و توسط تابلوساز به صورت تخصصی انجام می پذیرد تا عاری از هر گونه خط و خش و چین خوردگی باشد.

  مرحله پنجم) آماده سازی زیرساز که معمولاً از جنس pvc می باشد اما اگر تمایل دارید می توانید از ورق های کامپوزیت نیز برای زیرسازی حروف برجسته بهره مند شوید.

  مرحله ششم) نصب بلوک های SMD

  مرحله هفتم) نصب تابلو در مکان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *