حروف برجسته رینگی چند نوع است و چگونه ساخته می‌شود؟

حروف برجسته رینگی چند نوع است و چگونه ساخته می‌شود؟

 

حروف برجسته به اشکال مختلفی مانند حروف برجسته تابلو چلنیوم، حروف برجسته استیل، حروف برجسته پترن، حروف ترکیبی، حروف برجسته رینگی و حروف برجسته پلاستیکی ساخته می‌شود. هر مشتری بنابر احتیاجات و سلیقه و توان مالی که دارد می‌تواند تابلوی تبلیغاتی مناسبی سفارش دهد.

حروف برجسته رینگی چند نوع است و چگونه ساخته می‌شود؟بررسی تابلو حروف برجسته رینگی 

حروف برجسته رینگی بر اساس متدها و ترفندهای خاصی از سوی دو متریال رینگ استیل و رینگ پلکسی گلاس ساخته می‌شود. بنابراین ساخت حروف برجسته رینگی می‌تواند به چهار طریق انجام شود که می‌توان به استیل با رینگ استیل، استیل با رینگ پلکسی گلاس، پلکسی گلاس با رینگ استیل، پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس، چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس اشاره کرد.

حروف برجسته رینگی چگونه ساخته می‌شود؟

به طور تقریبی می‌توان گفت که مراحل ساخت تمامی حروف برجسته مانند هم هستند و کلیه آنها مراحل یکسانی را برای ساخت طی می‌کنند و فرقی که در این بین مطرح است نحوه انتخاب اجناس مصرفی در ساخت تابلو تبلیغاتی است مانند نوع حروف، جنس رویه و لبه حروف، نوع لامپ‌های led و smd و دیگر موارد.

در بازار هر نوع کالایی که تهیه می‌شود حاوی دو نوع اصلی و فرعی است؛ در صنعت تابلوسازی نیز این طور است. در نتیجه اگر قرار است تابلو تبلیغاتی بادوام بوده و عمر بالایی داشته باشد باید هزینه‌ای اندک صرف شود تا تابلو مرغوب و با کیفیت باشد.

برای ساخت حروف برجسته رینگی مراحل زیر طی می‌شود:

  1. بررسی محل نصب تابلو و اندازه گیری
  2. طراحی حروف برجسته مدنظر مشتری با استفاده از نرم افزارهایی نظیر کرل، اتوکد، و تری دی مکس و برآورد محیطی که از طریق حروف برجسته اشغال می‌شوند و ابزارهای مدنظر نظیر جنس پلکسی گلاس، نوع لامپ‌های ال ای دی، نوع ورق کاربردی و تعیین قیمت
  3.  حروف برجسته طراحی شده در این مرحله با توجه به متد ساخت با استفاده از دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی گلاس یا استیل برش داده می‌شوند
  4. پس از برش حروف برجسته رینگی، رول‌های استیل یا پلکسی گلاس به صورت رینگ برش خورده در این مرحله نحوه برش حروف بسیار حائز اهمیت است و از سوی تابلوساز به صورت تخصصی انجام می‌شود تا عاری از هر نوع خط و خش و چین خوردگی باشد
  5. آماده‌سازی زیرساز که اغلب از جنس pvc است و می‌توان از ورق‌های کامپوزیت نیز برای زیرسازی حروف برجسته بهر‌مند شد
  6. نصب بلوک‌های SMD
  7. نصب تابلو در مکان

طریقه آماده سازی تابلو چلنیوم رینگی

در مرحله ساخت حروف برجسته چلنیوم رینگی بعد از طراحی حروف، حروف مدنظر بر روی پلکسی برش داده شده و سپس از یک پلکسی دیگر که رنگ آن توسط مشتری انتخاب شده است بهره می‌برند.

پلکسی رینگ معمولا دارای ضخامت 5 میلی متر است و آن را به صورت رینگ برش می‌دهند. پس از انجام مرحله برش، روی پلکسی گلاس اصلی با فاصله یک سانتی متر و توسط کلروفرم قرار می‌گیرد. لبه چلنیوم را دور تا دور پلکسی می‌چسبانند.

قیمت تابلو چلنیوم رینگی به دلیل آن که یک لایه دیگر از جنس پلکسی گلاس دور تا دور حروف به صورت رینگی قرار می‌گیرد و رنگ آن از سوی سفارش دهنده انتخاب می شود، نسبت به تابلو چلنیوم معمولی اندکی بیشتر است.

طریقه ساخت حروف استیل رینگی 

روش ساخت حروف استیل رینگی نیز بعد از طی مرحله طراحی و برش، بدین گونه است که بین حروف و زمینه یک فضای یک سانتی متری به وجود می‌آورند و لامپ‌های SMD داخل این فضا جاسازی شده و سبب روشنایی تابلو استیل برجسته می‌شود.

برای ساخت صفحه استیل پلاستیک با رینگ دوبل نیز از ورق 0/6 تا یک میلیمتر استفاده می‌کنند و به صورت استروگ دادن، بیرون صفحه را با سایز دلخواه آماده سازی کرده و از داخل یک لبه دیگر به صفحه متصل می‌شود و مانند حروف تمام پلکسی در داخل حروف استیل با ضخامت 3 میلی متر جای داده می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما