تعریف کامل حرفه یا شغل تابلو سازی

تعریف کامل حرفه یا شغل تابلو سازی

اهمیت تابلوهای سردرب در رشد و فروش بیشتر و رونق گرفتن کسب و کارها باعث شده تابلوسازی به یکی از خدمات مهم جامعه تبدیل شود و نقش پر رنگی در تبلیغات داشته باشد.

بسیاری از مغازه ها در سطح شهر فقط به واسطه داشتن تابلوی جذاب و زیبا فروش خوب دارند و اگر تابلوی سردرب نداشته باشند ممکن است فروش آنها تا 60 درصد کاهش پیدا کند. طبق بررسی های انجام گرفته در سطح کشور و سایر کشورها و نظر سنجی ها تابلوی سردرب باعث جلب توجه مشتری و اعتماد سازی بیشتر به کسب و کار میگردد.

در اصل شما هویت و نام برند را در معرض دید مشتری گذاشته اید و مشتری از این موضوع استقبال میکند و با اعتماد بیشتر خرید انجام میدهد. موضوع آسان به نظر میرسد ولی به خاطر همین سادگی بسیاری از مردم اشتباه میکنند. سفارش تابلو به هر تابلوسازی اشتباهی غیر قابل جبران است.

وقتی به تابلوسازی اعتماد میکنید که مهارت کافی ندارد و در اصل شغل و حرفه تابلوسازی را بلد نیست و فقط دلال یا سفارش گیرنده تابلو است نمی تواند پیشنهاد درست و صحیحی به شما بدهد برای متوجه شدن و درک بهتر مثالی میزنیم شما خانه ای را میسازید که معماری و طراحی ندارد.

شاید خانه باشد ولی ممکن است بسیاری از اصول مهندسی ساختمان را رعایت نشده باشد و بعدها به مشکل جدی برخورد کنید به همین علت بهتر است با تحقیق بیشتر و با اکتفا نکردن به ارسال چند نمونه کار از طریق شبکه های اجتماعی حتما مراجعه حضوری به محل ساخت تابلو داشته باشید تا از مهارت کافی و حرفه ای بودن تابلو ساز اطمینان حاصل کنید.

با سفارش ساخت تابلو علاوه بر منافعی که به صاحبان کارگاه های تابلوسازی​ میرسد به طور زنجیره ای کسب و کار مراکز خرید و فروش کالاها و خدمات را رونق می بخشد.

این حرفه امروز در بین افراد جایگاه ویژه ای پیدا نموده است. هرچند هزینه ای داشته باشد اما می توان گفت هزینه ی این کار در برابر سرمایه ای که از تابلو سازی به دست می آید بسیار ناچیز می باشد و به طور کلی این کار را می توان نوعی سرمایه گذاری به حساب آورد. در کارگاه های تابلوسازی، تابلوها در انواع مختلف و با کیفیت های متنوع ساخته می شوند.

درادامه مقاله به انواع تابلوها و اهمیت آن ها از نظر حرفه تابلوسازی اشاره می نماییم.

و تبلیغات 2

تابلوساز در تعریف مشاغل به کسب و کاری گفته میشود که هم مشاور است، هم طراح است، هم هنرمند است، هم سازنده است و هم نصاب اگر بخواهیم همه مواردی که از ابتدای شروع سفارش ساخت تابلو می باشد به صورت پازل کنار هم بگذاریم اول مشتری با تابلوسازی که مورد تاییدش می باشد تماس میگیرد تابلوساز میبایست برای کارشناسی و مشاوره به مغازه یا محل مورد نظر برای اجرای تابلو مراجعه کند.

بعد از برآورد قیمت و اندازه تابلو شروع به مشاوره به مشتری نماید تا ضمن جلب نظر مشتری خود بهترین پیشنهاد را ارائه دهد بعد از جمع بندی در کارگاه تابلوسازی طراحی تابلو رو انجام دهد و بعد از طراحی و ارسال برای مشتری و گرفتن تایید طرح کار بعدی که برش و ساخت تابلو هست را تکمیل کند و در انتها تابلوی ساخته شده در محل پروژه نصب نماید.

میتوان گفت سخت ترین شغل و آچاره فرانسه همه شغل های خدماتی که نفر باید تسلط بسیار زیادی به کارهای فنی داشته باشد از قبیل گرافیک و طراحی، روابط عمومی بالا، شناخت رنگ ها و تابلوهای مشاغل، کار با دستگاه، برقکاری، جوشکاری، نمای ساختمان و محاسبات دقیق با توجه به موارد ذکر شده کدام شغل و یا حرفه ای میشناسید که همزمان به این تعداد مهارت مسلط باشد.

از نظر سختی شغل تابلوسازی سخت ترین کار خدماتی میباشد. بیشترین مجروح و سقوط از ارتفاع یا برق گرفتگی و همچنین بریدگی و سقوط اشیا روی تابلوسازها اتفاق افتاده است.

تعریف کامل حرفه یا شغل تابلو سازی

 

 نکاتی که می بایست در تابلوسازی رعایت شوند:
• در تابلوسازی می بایست دقت گردد نور و افکت هایی که استفاده می گردد باید به سلیقه سفارش دهنده ​باشد. این کار در طراحی تابلوهای که پر فروش می باشند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
• تابلوها باید در طرح ها و زمینه های مختلفی ساخته شوند مخصوصا در طراحی تابلوهای حروف برجسته که نیاز به دقت بیشتری نسبت به دیگر تابلوهای تبلیغاتی دارند.
• از دیگر نکات مد نظر در تابلوسازی آشنایی با سازگاری و ساختار رنگ ها می باشد یعنی تابلو ساز می بایست توجه نماید که رنگ هایی که قرار است برای ساخت تابلو با هم ترکیب نماید، تا چه اندازه با هم سازگارند.

نوع رنگ های انتخابی در جلب توجه و سلیقه مشتریان تاثیر چشمگیری دارند و به گونه ای می توان گفت ذهن مشتری را درگیر خود می نمایند و سلیقه آن ها را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

مناسب ترین تابلو چلنیوم

 اصطلاحات مهم در تابلوسازی :
در تابلوسازی باید افراد از تخصص کافی برخوردار باشند و با اصلاحات مختلف در این کار آشنا باشند که بعضی از این اصطلاحات به شرح زیر هستند :

قطر قلم :
طراح تابلو در تابلو سازی باید به این نکته توجه نماید که برای عنوانی که قرار است بر روی تابلو نوشته شود از چه قلمی و با چه قطری استفاده گردد. قطر قلم در تابلو سازی، هزینه تابلو را تحت تاثیر خود قرار می دهد. مثلا برای حروفی که با قطر قلم ده سانتیمتری نوشته می شود، نیازمند حداقل پنجاه سانتیمتر ورق پلکسی می باشد که این ورق بسته به نوع تابلو از جنس های متنوع استفاده می شود.

تابلو حروف برجسته :
از حروف برجسته در تابلوهای تبلیغاتی متنوع استفاده می شود، که این حروف در انواع مختلفی مانند ​چلنیوم، پلکسی، استیل و … می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما