تابلو کامپوزیت

برای دانستن اینکه تابلو کامپوزیت چیست ابتدا لازم است که بدانید که کامپوزیت چیست تا در ادامه در رابطه با تابلو کامپوزیت اطلاعاتی را کسب نمایید. کامپوزیت به ماده ای گفته می شود که از دو فاز ماتریس و تقویت کننده تشکیل شده باشد و از فاز دوم حداکثر به اندازه ۵ درصد استفاده شده باشد.

تابلو کامپوزیتپس در جواب تابلو کامپوزیت چیست می تونا گفت که به ترکیب ماتریس با الیاف یا ماده تقویت کننده زیر ۵ درصد کامپوزیت گفته می شود. در مهندسی مواد این اصطلاح عموما به موادی گفته می شود که از یک فاز زمینه یعنی ماتریس و یک تقویت کننده پر کننده تشکیل شده باشد که در تابلوسازی بسیار کاربرد دارد. کامپوزیت از دو قسمت اصلی ماتریس و تقویت کننده تشکیل شده که ماتریس با احاطه کردن تقویت کننده آن را در محل نسبی خودش نگه می دارد.

تقویت کننده سبب بهبود خواص مکانیکی ساختار می شود. به صورت کلی تقویت کننده می تواند به صورت فیبرهای کوتاه یا بلند و پیوسته باشد و یا اینکه ترکیبی از دو یا چند ماده باشد که یک فاز آن از ذرات بهم چسبیده اصلی تشکیل شده است و فاز دیگر آن به عنوان یک ماده و محصور کننده است.

مزایا و معایب تابلو کامپوزیت

حال که تا حدودی دانستید که تابلو کامپوزیت چیست، خوب است که از مزایا و معایب آن نیز مطلع شوید:

۱. یکی از مزایای تابلو کامپوزیت این است که حاوی آلیاژ مقاوم، با دوام و سبک می باشد.

۲. قابل پیاده سازی در رنگ های دلخواه است

۳. بستری مناسب برای نصب انواع حروف برجسته است

۴. در مقابل شرایط آب و هوایی و اشعه ماورا بنفش از مقاومت بالایی برخوردار است

۵. به دلیل خاصیت پاکسازی خودکار در برابر گرد و غبار و آلودگی های محیطی، کثیف نمی شود و همیشه براق و زیبا جلوه می کند.

۶. به راحتی می توان ورق کامپوزیت را به شکل و ورق دلخواه در آورد

۷. قابل شستشو است

۸. ضد زنگ، ضد حریق و عایق حرارت است

اما از معایب تابلو کامپوزیت باید گفت که:

۱. نسبت به روش های سنتی قیمت بالاتری دارد

۲. نوع بی کیفیت چینی آن با ایجاد ضربه محکم و جدی دچار فرورفتگی می شود.

تابلو کامپوزیت چلنیوم

تابلو چلنیوم که به آن حروف برجسته چلنیوم نیز گفته می شود نوعی از تابلوهای تبلیغاتی می باشد که به صورت حروف برجسته می توان آنها را ساخت و برای تابلو مغازه، سردر مکان های تجاری استفاده کرد. حروف چلنیوم که دلیل نام گذاری آنها به واسطه کاربرد رول چلنیوم که نوعی آلومینیوم است از مقرون به صرفه ترین حروف های برجسته می باشد و بیش از دو دهه از ورودش به حرفه تابلو سازی نیز می گذارد.

تابلو چلنیوم را می توان روی نماهای مختلفی مانند سنگ، چوب ترموود، سرامیک و کامپزویت نصب کرد که می توان گفت که ترکیب این حروف همراه با تابلو نما کامپوزیت از جلمه زیباترین تابلوهای تبلیغاتی به شمار می رود. رنگ بندی در کامپوزیت و حروف چلنیوم را از مزیت های این تابلو می توان به شمار برد.

تابلو کامپوزیت و استیل

تابلو استیل و حروف استیل نیز از حروف های برجسته ای است که در دسته تابلوهای قدمت دار در صنعت تابلوسازی قرار می گیرد و در رنگ های متفاوتی تولید می شود که از کاربردی-ترین آنها می توان به استیل طلایی و نقره ای اشاره کرد. تابلو استیل نیز مانند تابلو چلنیوم میتواند تلفیق جذابی همراه با کامپوزیت در تولید یک تابلو تبلیغاتی ایجاد نماید.

ساخت تابلو استیل و کاربرد آن روی نمای کامپوزیت دارای مزایایی مانند زیبایی و عدم رویت سیم کشی حروف می باشد و در واقع باید عنوان کرد که همه سیم کشی های تابلو در بخش پشت تابلو انجام می شود. همچنین قابل ذکر است که کاربرد نمای کامپوزیت می تواند در رابطه با دیگر حروف برجسته مانند حروف فلزی و حروف نئون پلاستیک از مناسب ترین گزینه ها باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *