تابلوسازی بررسی مراحل از طراحی تا اجرا در رشت

 در این مقاله سعی شده تمام مراحلی که در ساخت یک تابلو تبلیغاتی  از سوی تابلوسازی پارسه  طی می شود ارائه شود لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

طراحی، مرحله نخست در تابلوسازی

در مرحله نخست طراحی تابلو سازی باید حروف یک تابلو در برنامه کرل دراو (coreldrow) و یا اتو کد (autocad) با توجه به جزییاتی نظیر فونت، اندازه و یا ضخامت طراحی گردد.

دومین مرحله در  تابلوسازی برش پلکسی گلس

بعد از اینکه مرحله طراحی به خوبی اجرا شد باید طرح مورد نظر بر روی جنس پلکسی گلس (plexi glass) لیزر و برش گردد. پلکسی گلس دارای رنگهای مختلف است و دارای تنوع رنگ خوبی می باشد.

تابلوسازی بررسی مراحل از طراحی تا اجرا

مرحله سوم یعنی خمکاری لبه چلنیوم با دستگاه تمام اتوماتیک

خم کردن لبه های چلنیوم توسط دستگاه چلنیوم با ظرافت بالایی صورت میپذیرد

دستگاه عملیات خم مربوط به لبه های چلنیوم را به همراه برش قسمتهای لازم را انجام میدهد، جاهایی که باید خم خورده شود و قسمتهایی که میبایست به صورت 45 درجه یا قائم خم زده شود خط می اندازد تا مونتاژ کار  بر روی صفحه پلکسی به راحتی انجام گیرد

مرحله چهارم یعنی چسباندن لبه چلنیوم به پلگسی

پس از آماده شدن لبه حروف و لبه تابلو سازی چلنیوم آن را بروی میز آهنی با آهنرباهای مخصوص ثابت و جذب یکدیگر می کنند و با چسب ۱۲۳ و اسپری لبه چلنیوم را به پلکسی می چسبانند.

مرحله پنجم اجرای زیر سازی حروف در تابلوسازی

پس از ایجاد حروف تابلو نوبت زیر سازی این حروف است که برای اینکار از ورق های پی وی سی pvc با ضخامت های مختلف بهره می گیرند که اندازه های این ورقها از اندازه های متفاوتی برخوردار است.

این ورقها در برابر آب، آفتاب، گرما و سرما مقاوم هستند و تغییر حالت نخواهد داد و به همین منظور برای زیرسازی تابلو سازی حروف برجسته خیلی کاربرد دارد.

حروف برجسته ساخته شده بروی ورق پی وی سی قرار گرفته و دور آن را خط کشی مینمایند و به وسیله دستگاه cnc برش خورده به نحوی که در درون چلنیوم زیر نوار گردگیر به آسانی گذاشته شود.

مرحله ششم اجرای نورپردازی در تابلوسازی

نورپردازی یکی از ضروری‌ترین و کاربردی‌ترین آپشن‌های ساخت تابلو می‌باشد،به عنوان مثال در تابلوهایی مانند چلنیوم و یا حروف برجسته، از لامپ‌های ال ای دی و اس ام دی استفاده می‌کنند.

این نوع لامپ‌ها پررنگ و با‌کیفیت می‌باشد و به همین دلیل جزء لاینفک در تابلوسازی به شمار می‌آید.

طراحی و نحوه قرار دادن این لامپ به گونه‌ای می‌باشد که کوچکترین بی‌نظمی در آنها دیده نمی‌شود.

جهت‌هایی که این نورها ایجاد می‌کنند از اهمیت بسزایی برخوردارند و باعث می‌شوند که تابلوی شما در شب هم به صورت ویژه‌ای دید داشته باشند .

نورپردازی نقش بسیار مهمی را در تابلوسازی ایفا می‌کند و همواره یکی از مهمترین و کاربردی ترین مسائل در تابلوسازی به شمار می‌آید شاید اصلی‌ترین دلیل جذب مردم به این قبیل تابلوسازی‌ها به دلیل نورپردازی حرفه‌ای در تابلوهای تبلیغاتی ‌باشد.

بنابراین نور نقش بسزایی را در تابلوسازی ایفا می‌کند . در واقع آنچه باعث خیره شدن و توجه به یک تصویر می‌شود، در قدم اول نورپردازی آنست و بعد طرح.

گاها پیش آمده که در تابلوسازی هایی، زحمت بسیاری برای طرح آن کشیده شده، ولی به دلیل عدم توجه به نورپردازی مناسب تابلوسازی ، بسیار کم توجه بوده و عملکرد خوبی نداشته و در نهایت، نتیجه دلخواهی نیز گرفته نشده است. بنابراین نور بحث اصلی در تابلوسازی می‌باشد.

تابلوسازی بررسی مراحل از طراحی تا اجرا

امروزه در انواع تابلوها خصوصا تابلوسازی فلکسی، تابلوسازی چلنیوم و تابلوسازی لایت باکس، نورپردازی‌ها از طریق لامپ‌های SMDیا LED صورت می‌گیرد.

به طور کلی نورپردازی در جلوه بخشیدن به تابلوسازی تاثیر فوق‌العاده‌ای می‌گذارد که بسیار حائز اهمیت است.

مرحله هفتم آماده سازی قبل از نصب

تابلوسازی بررسی مراحل از طراحی تا اجرا

مرحله هشتم بسته بندی و ارسال به محل نصب

مرحله نهم نصب نهایی

انتخاب رنگ زمینه  در تابلوسازی

انتخاب رنگ مناسب و زمینه‌های زیبا و بی‌نظیر باعث می‌شود که تابلوسازی شما جلوه‌ی زیبا و دیدنی داشته باشد. رنگ‌آمیزی بعد از نورپردازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *