تابلوسازی حروف برجسته سه بعدی

تابلوسازی حروف برجسته سه بعدی یکی از سبک های ابتکاری و جدید در دنیای تابلو مغازه محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم در خصوص تابلو سازی به سبک حروف برجسته سه بعدی کمی بیشتر صحبت کنیم.

تابلوسازی حروف برجسته سه بعدی

تابلو حروف برجسته سه بعدی چیست؟

تابلو حروف برجسته سه بعدی به تابلویی اطلاق می شود که شامل حروف برجسته مندرج است به طوری که در ابتدا طراحی و برش توسط دستگاه های مخصوص صورت می گیرد و حروف توسط مکنده های مخصوص در زیر دستگاه قرار داده شده و کشیده می شود.

در نهایت در قالب های چوبی که اغلب از جنس ام دی اف هستند اجرا می شود. این مدل از قالب ها پیش از برش حروف ساخته می شود و از ورق های پلکسی گلاس برای آنها استفاده می شود.

تابلو چلنیوم و  حروف برجسته سه بعدی در ابعاد و زوایای مختلفی اجرا شده و فرمت های مخصوصی برای آنها در نظر گرفته می شود و دست تابلوساز برای اجرای آنها باز است.

در دنیای تابلوسازی ، حروف سه بعدی به حروفی گفته می شود که در اثر گرما و حرارت بر روی ورق پلکسی و در قالب های از پیش ساخته پرس می شوند.

این سبک از تابلوها طبق متدهای روز دنیا طراحی شده اند و نمایی جذاب و پیشرفته دارند. نوع حروف، میزان برجستگی، ایجاد انحنا و همینطور سبک هایی که در لبه ها استفاده می شود همگی مشتری را ترغیب می کند که از تابلوهای سه بعدی مغازه استفاده کنند. این سبک از تابلوها برای محیط های جذاب در فضای دکوراسیون بیرونی اجرا می شوند.

مراحل تابلوسازی حروف برجسته سه بعدی

مرحله اول: در ابتدا از برنامه های کورل یا اتوکد استفاده می شود تا طراحی حروف به درستی صورت بگیرد.

مرحله دوم: نیاز است که با توجه به طرحی که ترسیم شده است از قالب های چوبی استفاده شود. آماده سازی قالب های چوبی نیاز به صرف زمان و دقت بالایی است.

تابلوسازی حروف برجسته سه بعدی

نباید هیچ مقدار براده یا ضایعات چوبی وارد پنل شود و اگر این اتفاق صورت بگیرد سبب آسیب پنل چوبی می شود. قالب های چوبی باید سمباده زنی شوند و پس از سمباده زنی باید از قالب های بتونه استفاده شود و همه پستی و بلندی های کار از بین بروند.

مرحله سوم: در گام سوم نوبت به برش خوردن حروف مورد نظر توسط دستگاه سی ان سی است. دقت کنید که این گام پس از آماده شدن قالب صورت می گیرد.

مرحله چهارم: قالبی که آماده شده است به واسطه ورق های پلکسی که شامل حروف برجسته هستند شکل می گیرند. به طور کلی برجسته سازی باید به اندازه ای صورت بگیرد که اثربخش باشد.

مرحله پنجم: مرحله پنجم مربوط به حروفی است که توسط دستگاه حرارتی صنعتی اجرا می شود و قالب های مخصوص برای آن شکل می گیرد. به طور کلی از خلا استفاده می شود که روی ورق پلکسی سوار شده و به صورت یک تکه پرس می شود. شکل قالب در نهایت اجرا می شود.

مرحله دیگر مربوط به اتمام مرحله پرس حروف است که در قالب های چوبی دنبال می شود و در نهایت نیاز است که حروف به صورت برجسته سه بعدی باشد و شکل دلخواه تابلوسازی دنبال شود.

مرحله هفتم مربوط به خروج حروف برجسته از قالب ها است که باید به شکل روتین دنبال شود.

مرحله هشتم مربوط به رنگ آمیزی حروف است که اگر نیاز باشد باید آبکاری به دقت صورت بگیرد و موقعیت آبکاری نیز ارزیابی شده باشد. به هر صورت این سبک های آبکاری شده در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته اند.

در گام بعدی در صورتی که مشتری نیاز به نورپردازی داشته باشد کار نورپردازی به صورت حرفه ای دنبال می شود. روش های نورپردازی هم به صورت حروف برجسته سه بعدی، هم لبه های حروف و هم از زیر حروف به شکل نور مخفی صورت می گیرد.

 

 

عناصر مهم تابلو سازی با حروف برجسته سه بعدی

حروف در لیست عناصر و کاراکترهایی قرار دارد که در کنار هم قرار میگیرند تا برند تبلیغاتی درستی شکل بگیرد. به طور کلی حروف های برجسته سه بعدی شامل دو بخش رویه و لبه هستند و هر یک به صورت جداگانه طراحی می شود.

اینطور که مشخص است این حروف ها به صورت یک تکه روی پلکسی شکل می گیرند. گزینه بعدی به صورت زیرساز تابلو است که شامل حروف برجسته سه بعدی می شود که از ورق پی وی سی و همینطور ورق کامپوزیت و چوب ترموود استفاده شده است و طراحی و پیاده سازی آن به صورت روتین شکل می گیرد.

 

مزایای حروف برجسته سه بعدی

1-    یکی از مهمترین مزایای تابلو سازی به روش سه بعدی برجسته این است که در برابر شرایط محیطی و تغییرات آب و هوایی و همینطور تابش شدید نور خورشید مقاومت بالایی دارد و رنگ آن تغییر نمی کند.

2-    این سبک از حروف ها از اشکال و سبک های متفاوتی برخوردار هستند و جلوه زیبایی دارد. البته که شکل های دلخواه نیز برای نورپردازی های آن صورت گرفته است و نورپردازی ها به صورت ترکیبی هستند.

3-    ساخت این حروف بسیار سبک است و این سبکی سبب انعطاف بیشتر آن می شود و مقاومت بالایی ایجاد می کند.

4-    تابلوسازی حروف برجسته از یکپارچگی و زیبایی و دوام بالایی برخوردار است و عمر طولانی تری دارد.

5-    این سبک از حروف ها هستند که به واسطه برجسته سازی وکیوم طراحی و پیاده سازی می شود.

6-    برای ساخت این حروف می بایست از همانند سازی حروف استفاده شود و برنج و آلومینیوم و فلزهای دیگر را شامل شود.

تابلوسازی حروف برجسته سه بعدی
Payam Gooyan Ava Pars

تابلو سازی شامل روش های مختلفی است که وابسته به سبک های سه بعدی آلومینیومی، آلومینیومی طرح دار، سه بعدی استیل و سه بعدی فانتزی طراحی شده است.

این سبک از حروف هستند که به صورت سه بعدی وکیوم نیز اجرا شده و قابل سفارش هستند. در سال های اخیر تابلوسازی توانسته ساختار روتین داشته باشد و از جدیدترین تابلو مغازه به عنوان یک ایده های طرح پردازی شده استفاده شود.

برخی از تابلوها هستند که نیاز به محاسبات اجرایی بالایی دارند تا پروسه اجرا دقیق تر دنبال شود. هر سبکی بر اساس موقعیت فروشگاه انتخاب و اجرا می شود. در بهترین شرایط می توانید تابلویی دقیقا با سلیقه خود سفارش دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *