تابلوسازی با CNC

امروزه استفاده از دستگاه های پیشرفته و ابزارالات مدرن جهت تولید محصولات یکی از اصول موفقیت در ارائه محصولات و خدمات با کیفیت می باشد در همین راستا تابلوسازی پارسه خود را از این قاعده مستثنی ندانسته و تلاش نموده است تا کارگاه تابلوسازی خود را به دستگاه مرتبط به ساخت تابلو ازجمله دستگاه CNC مجهز نماید.

تابلوسازی پارسه در این مقاله به معرفی کاربرد دستگاه CNC در تابلوسازی و ساخت تابلوهای حروف برجسته  می پردازد.

تابلوسازی با CNC

CNC چیست و چه کاربردی در تابلوسازی دارد:

در واقع CNC به ماشین و ابزارهایی که به کمک کامپیوتر هدایت می شوند اطلاق می گردد. به کمک CNC به تدریج دقت مورد نیاز برای تولید قطعات پیچیده در صنایع مختلف مانند تابلو و قالب سازی حاصل شد.

CNC مخفف كلمه Computer Numerical Control مي باشد. كه بيان كننده كنترل عددي توسط كامپيوتر مي باشد. در اين روش از كامپيوتر براي كنترل دستگاه ها جهت انجام عمليات هاي مختلف نظير برش ، تراش ، حك و … استفاده مي شود.

از اين رو دستگاه های CNC انواع مختلفي از لحاظ كاربرد دارند.دستگاه های سی ان سی مي توانند عمليات متفاوتي مانند برشکاری، تراشکاری،سوراخ کاری و حکاکي را روي مواد مختلفي مانند فلزات، سنگ، چوب، شيشه، پلاستيک، پلکسي گلاس و … انجام دهد.

اما عمده فعالیت و کارایی دستگاههای CNC در کارگاههای تابلوسازی برش ورق کامپوزیت جهت استفاده در نمای اصلی تابلوهای تبلیغاتی و برش ورق PVC جهت استفاده در زیر کار حروف برجسته و ساخت قالب با برش و حکاکی بر روی چوب جهت ساخت حروف وکیوم می باشد.

تابلوسازی با CNC

انواع دستگاه CNC که در تابلوسازی کاربرد دارند:

A: دستگاه های CNC چوب

– دستگاه CNC منبت و حکاکی و برش تخت

– دستگاه CNC منبت کاری چهار محوره روتاری ( قطعات مدور)

B: دستگاه های CNC سنگ

C: دستگاه های CNC برش ورق

– دستگاه CNC برش CO2 و پلاسما

– دستگاه CNC برش واترجت

D: دستگاه های CNC فولاد و فلزات سخت

– دستگاه CNC فرز

– دستگاه CNC تراش

تابلوسازی با CNC

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *