انواع تابلوی حروف برجسته

انواع تابلوی حروف برجسته

تابلوهای حروف برجسته انواع مختلفی دارند که اکثر آنها دارای کیفیت بسیاری خوبی هستند.

عمده تفاوت بین تابلوهای حروف برجسته ، بیشتر از آنکه به دلیل کیفیت مواد به کار رفته در ساخت آن تابلو باشد به دلیل تفاوت ظاهری آنهاست.

تابلوهای حروف برجسته با توجه به تنوع بسیار زیادی که دارند پاسخگوی مناسبی به نیاز افراد با سلیقه های مختلف هستند. این نوع تابلوها پر تقاضا ترین تابلوهای موجود در بازار هستند.
از آنجایی که این نوع تابلو از محبوبیت زیادی برخوردار است صنعت برجسته سازی تابلو مغازه نیز به سرعت در حال پیشرفت است به طوری که علاوه بر برجسته نمودن حروف ، برخی از تابلوسازان اشکال روی تابلو را هم تا جای ممکن برجسته میکنند تا یک تابلوی جذاب ساخته شود.

گاها دیده میشود برخی از تابلو سازان که از خلاقیت بیشتری در تابلوسازی برخوردارند ، چارچوب تابلو را به شکل هندسی منتظم نمی سازند و با بکارگیری خلاقیت از اشکال دیگری برای این منظور استفاده میکنند که معرف محتوای آن تابلو باشد و همین کار باعث جلب توجه بیشتر و بالا رفتن جذابیت یک تابلو می شود.

پس برجسته سازی در تابلوهای تبلیغاتی فقط محدود به برجسته سازی حروف نمی شود و ساخت یک تابلوی زیبا و جذاب ، ترکیبی از مهارت ، تجربه و خلاقیت می باشد. شاید مقوله خلاقیت در طراحی تابلوی تبلیغاتی مهمترین عامل بین متخصصین طراحی و ساخت تابلو محسوب شود.

معرفی انواع تابلوهای حروف برجسته:

تابلوی حروف برجسته پلاستیکی

انواع تابلوی حروف برجسته

حروف برجسته پلاستیکی

یا پلکسی گلاس یکی از زیباترین تابلوهای حروف برجسته می باشد که علاقمندان زیادی دارد و در قدیم با عنوان حروف نئون پلاستیک شناخته می شده است. این نوع تابلو مقاومت بسیار خوبی در برابر نور خورشید دارد و همچنین دارای شفافیت بالایی است که آن را جذابتر کرده است. پلاستیک به کار رفته در این نوع تابلو، انعطاف پذیری بالایی که دارد باعث زیباتری شدن حروف می شود در این نوع تابلو هم تیغه حروف هم رویه حروف از جنس پلاستیک می باشد.
به دلیل انعطاف پذیری بالا میتوان شکل ها و حروف را با ظرافت بیشتر بوجود آورد برای شکل دهی به پلاکسی گلاس از دستگاه Thermoforming Technology استفاده میشود و به دلیل اتومات بودن این دستگاه، کیفیت ظاهری حروف بسیار بالا می باشد.

تابلوی حروف برجسته چلنیوم

تابلوی حروف برجسته چلنیوم

حروف برجسته چلنیوم داری دو قسمت می باشد: جنس رویه آن معمولا از پلاکسی گلاس و جنس تیغه آن از چلنیوم ساخته می شود و درون حروف لامپ های LED یا SMD قرار داده می شود.

چلنیوم در واقع آلیاژی ار آلومینیوم می باشد که دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر آفتاب و … می باشد.
چلنیوم آلیاژی از آلومینیوم و استیل می باشد که خصوصیات هر دو را شامل شده است چلنیوم دارای وزنی سبک مانند آلومینیوم و دارای استحکام و زیبایی بالا مانند استیل می باشد.
از امتیازات تابلوهای چلنیوم مقاومت در برابر زنگ زدگی می باشد و همچنین نسبت به تابلوهای حروف برجسته پلاستکی از ماندگاری بالایی برخوردار است و در اثر گذر زمان رنگ خود را از دست نمیدهد.
حروف چلنیوم قابلیت اجرا بر روی کامپوزیت ، چوب ، سنگ ، PVC ، MDF و … را دارد.
تابلوهای حروف برجسته چلنیوم تنوع بالایی دارند از جمله آنها چلنیوم پانچ یا الماسی ، چلنیوم کریستال ، ساده ، پلاکسی دوبل و .. می باشد.

تابلوی حروف برجسته فلزی

3

در تابلوی حروف برجسته تیغه و رویه حروف به صورت فلزی است که
به وسیله دستگاه لیزر به هم جوش داده می شود.

تابلوی حروف برجسته استیل

WhatsApp Image 2020 08 26 at 11.45.50 PM 1

جنس حروف برجسته استیل از آلیاژ آهن و کربن می باشد مقاومت این نوع تابلو در برابر حرارت و سرما بسیار بالا می باشد و در هر موقعیت جغرافیایی از مناطق سردسیر تا مناطق بسیار گرم استوایی قابلیت اجرایی دارد.
حروف ساخته شده از این نوع استیل معمولا بر روی پایه نصب می شوند تا از زمینه تابلو کمی فاصله داشته باشند چرا که استیل نور را از خود عبور نمیدهد پس حروف باید کمی از تابلو فاصله داشته باشند تا نور اس ام دی از زیر حروف به بیرون تابیده شود تا زیبایی تابلوی استیل چند برابر شود.
حروف برجسته استیل دارای انواع مختلفی ست از جمله : استیل طلایی براق، حروف استیل طلایی خشدار، حروف استیل نقره ای براق، حروف استیل نقره ای خشدار، حروف استیل دودی و حروف برجسته استیل مسی می باشد که به صورت نور دار و بدون نور، تک رنگ و هفت رنگ ساخته می شود.

تابلوی حروف برجسته وکیومی

vacum 1

تابلو حروف برجسته وکیومی یکی از زیباترین تابلوهای موجود می باشد که البته کمی گرانتر از تابلوهای دیگر می باشد آن هم به این دلیل است که مراحل کار در این نوع تابلو بیشتر از بقیه تابلوهاست.
این تابلو میتواند با تابلوهای دیگر از جمله پلاستیک و چلنیوم و . .ترکیب شود تفاوت تابلوی حروف برجسته ویکومی با تابلو پلاستیک و چلنیوم در رویه آن است ، در این تابلو رویه تابلو به صورت وکیومی و شکل دهی شده است که زیبایی این تابلو را چند برابر میکنید.

تابلوی حروف برجسته لاسوگاسی

unnamed

یکی از جذابترین تابلوهای حروف برجسته تابلوی لاس وگاسی می باشد که از درخشندگی فوق العاده ای در بین تابلوها برخوردار است نام اصلی تابلوی لاس وگاسی تابلوز لنز لایت می باشد علت اینکه به این تابلو لاس وگاسی گفته می شود این است که در شهر لاس وگاس آمریکا که یک شهر تفریحی ست بیشتر از این تابلو که درخشندگی زیادی دارد استفاده میشود.
از این تابلو بیشتر در پارک ها و شهر بازی ها و اماکن تفریحی استفاده میشود.
تابلوی لاس وگاسی در واقع یک نوع تابلوی فلزی می باشد که به دلیل تعبیه لامپ های متعدد ، درخشندگی بالایی دارد و میزان جلب توجه آن بیشتر است.

تابلوی حروف برجسته لبه سوئدی

13734571 4791 b

این نوع تابلو تقریبا مشابه تابلو چلنیوم می باشد با این تفاوت که در تابلوی چلنیوم جنس تیغه یا همان لبه از ورق چلنیوم و رویه پلکسی استفاده میشود ولی در تابلوی لبه سوئدی جنس تیغه (لبه) از جنس آلومینیوم و رویه پلکسی می باشد.

تابلوهای حروف برجسته دیگری نیز در بازار موجود است اما عمده تابلوهای مورد استفاده را خدمت شما معرفی کردیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *