تابلو استیل چیست؟

تابلوهای استیل، یکی از پرطرفدارترین تابلوهای تبلیغاتی است. به علت تنوع در رنگ و طرحی که دارد، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. ادغام حروف استیل با ورق پلکسی جذابیت تابلو را بیشتر می کند.

لبه های حروف استیل نیز از جنس استیل که با قلع لحیم کاری شده است، درست می شود. در گذشته برای برش ورق های استیل از قیچی استفاده می کردند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی از دستگاه های لیزر، برای برش ورق ها استفاده می شود.

تابلو استیل از شروع صنعت تابلو سازی همواره مورد توجه فعالان این صنعت بوده است. تابلو استیل از حروف برجسته فلزی ساخته می شوند.
امروزه با به کارگیری دستگاه های لیرزی در برش ورق های استیل ، تابلو های استیل ظاهری شکیل تر به خود گرفته است. در ساخت مدرنتر حروف استیل از ادغام ورقه های استیل و ورقه های پلکسی گلاس نیز استفاد می شود.لبه دور حروف از استیل می باشد.
حروف فلزی نور را از خود عبور نمی هند و نحوه نور دهی این نابلو ها بصورت سایه از پشت حروف انجام می شود.

تابلو استیل چیست؟ویژگی های تابلو استیل چیست ؟

تابلوهای زیبای استیل از ورق های طلایی و نقره ای که با دستگاه لیزر برش داده شده، ساخته می شود. تابلوهای تبلیغاتی استیل، با دست استادکاران خلاق و ماهر ساخته می شوند. انجام این کار مستلزم تجربه و مهارت است.

  • ویژگی نورپردازی در تابلوهای استیل: نورپردازی در تابلوهای استیل به شکل هاله ای در اطراف تابلو با نور اندریک، انجام می شود. در تابلوهای رینگی استیل، برای لایه ی رویی تابلو از پلکسی گلاس استفاده می شود. پلکسی گلاس نور را از خود عبور داده و جلوه ی خاصی به تابلو می دهد. نورپردازی زیبایی این تابلو را در شب چند برابر می کند.
  • ویژگی مقاومت تابلوهای استیل: تابلوهای تبلیغاتی استیل در برابر باران، باد، آفتاب بسیار مقاوم است. رنگ تابلوی استیل با گذشت زمان کم رنگ یا کدر نمی شود.
  • ویژگی براقیت و رفلکسی نور تابلو: تابلوهای تبلیغاتی استیل با ویژگی براق بودن و انعکاس نوری که دارند، چشم هر بیننده ای را مجذوب می کنند.
  • ویژگی صرفه جویی در زمان و هزینه: تابلوهای استیل نسبت به دیگر تابلوها به علت مقاومت در برابر شرایط جوی ، به مراقبت کمتری نیاز دارند.

انواع تابلو استیل چیست ؟

تابلواستیل انواع مختلف دارند ازجمله:

  • تابلو استیل نور اندریک
  • تابلو استیل رینگی
  • تابلو استیل ترکیبی پلکسی گلاس وکیوم

تابلوهای استیلی که از ترکیب پلکسی وکیوم ساخته می شوند، از زیبایی فوق العاده ای برخوردار هستند. مغازه های طلا و نقره فروشی به علت زیبایی و پرستیژ بالا، از این تابلو ها در داخل و خارج مغازه استفاده می کنند.

نورپردازی تابلوهای استیل

تابلوهای استیل با پایه و بدون پایه نصب می شوند. اگر تابلو با پایه نصب شود، حروف با فاصله به پایه ی تابلو نصب شده و برای نورپردازی از لامپ های smd استفاده می شود. حروف برجسته ی فلزی، به علت عبور ندادن نور، نورپردازی شان از پشت حروف انجام می شود. پس از نورپردازی، نور به شکل سایه از زیر حروف دیده می شود.

ویژگی های ورق استیل تابلوهای تبلیغاتی

ضخامت ورق های استیل ۱ میلی متر است. ورق های استیل مرغوب از کشور اسپانیا وارد کشور می شوند.

انواع حروف استیل

جنس حروف های استیل تابلوهای تبلیغاتی استیل طلایی براق، حروف استیل طلایی خشدار، حروف استیل  نقره ای براق، حروف استیل نقره ای خشدار، حروف استیل  دودی و حروف برجسته استیل مسی است. این حروف به شکل نوردار و بدون نور، تک رنگ و هفت رنگ می باشند.

نواع رنگ بندی حروف های استیل:

طلایی، نقره ای، رزگلد، مسی، مشکی یا دودی

مزایای استفاده از تابلو استیل:

مقاومت در برابر گرما و سرما مقاوم در برابر رطوبت و بارش باران سهولت تمیز کردن سطح سیقلی و براق کدر نشدن به مرور زمان.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *