تابلو نئون فروشگاهی چیست

تابلو نئون از تابلوهایی است که از دیرباز تا به حال با توجه به قیمت مناسبی که نسبت به سایر تابلو تبلیغاتی دارد توسط عموم مردم استفاده شده است. برای آشنایی بیشتر با آن در ادامه مطلب، به تفصیل به موارد زیر پرداخته می‌شود.

الف)انواع تابلو نئون

ب)تفاوت تابلو نئون شیشه‌ای با تابلو نئون پلاستیک

ج)تفاوت تابلو نئون و تابلو چلنیوم

د)قیمت تابلو نئون

تابلو نئون فروشگاهی چیستانواع تابلو نئون

در صنعت تابلو‌سازی دو نوع تابلو نئون وجود دارد 1) تابلوی نئون شیشه‌ای یا همان نئون معمولی 2) تابلو نئون پلاستیک

تابلو نئون شیشه‌ای: نئون نوعی گاز بی‌رنگ است که در طبیعت وجود دارد. این گاز نئون توسط دو دانشمند انگلیسی به نام‌های سر ویلیام رمزی و موریس کشف شد. چندین سال بعد دانشمندی به نام ژرژ کلود در کشور فرانسه با استفاده از یک لوله حاوی گاز نئون با متصل کردن دو عدد الکترود به دو سر لوله و عبور جریال برق رنگ قرمزی را به وجود آورد و به این ترتیب لامپ نئون ساخته شد.

رنگ‌های دیگری به جز رنگ قرمز از ترکیب گاز نئون و فلوئور به وجود میاید. جنس تابلوهای نئون پلاستیک، شیشه بی‌رنگ و شفاف است. شیشه‌ها ابتدا با توجه به مدل مورد نظر تغییر شکل می‌دهند و سپس از  گاز نئون پر می‌شوند. به دو سر تابلو الکترود وصل می‌کنند و با اتصال ولتاژ به دو سر تابلو، گاز نئون داخل شیشه، نور تولید می کند. در واقع  تابلو نئون نوعی تابلوی الکتریکی است و  همان لوله‌های شیشه‌ای که با حرارت به آن شکل می‌دهند. داخل این لوله‌های شیشه‌ای به وسیله گاز‌های مختلف همچون هیدروژن (صورتی)، آرگون (آبی و سبز)و نئون (قرمز) پر می‌شود و باعث تنوع رنگ در تابلو نئون می‌شود. تابلو‌  نئون در ویترین مغازه‌ها بسیار استفاده می‌شود.

تابلو نئون پلاستیک: این تابلو را نمی‌توان جزء دسته‌بندی تابلو نئون دانست. تابلو نئون پلاستیک، جزو دسته بندی تابلو چلنیوم محسوب می‌شود و خیلی از مشتریان عزیز از این مورد بی‌اطلاع هستند. در اصل تابلو نئون پلاستیک کاملا مشابه تابلو چلنیوم است و فقط تفاوت این دو مدل، در جنس زوار دور تابلو و نحوه نور پردازی محسوب می‌شود.

تفاوت تابلو نئون و تابلو چلنیوم

جنس زوار دور تابلو چلنویم از آلمینیوم است که ظاهر براق و خاصیت انعطاف‌پذیر دارد اما جنس زوار دور تابلو نئون پلاستیک از  همان جنس پلاستیک (پلکسی گلاس) است که در رویه کارش استفاده می‌شود. در واقع تابلو چلنیوم از قسمتی که پلاکسی کار شده است نور‌دهی دارد اما تابلو نئون پلاستیک هم از سطح کار و از زوار کار نور‌دهی دارد. بر این اساس در کار چلنیوم نورپردازی کار فقط از رو به رو مشخص هست اما در تابلو نئون پلاستیک نور‌پردازی کار هم از کناره‌ها و هم از رو به رو مشخص است که این مورد باعث می‌شود جلوه و زیبایی کار بیشتر شود.

قیمت تابلو نئون

با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلات مالی که در حال حاضر عموم مردم گرفتار این موضوع شده‌‌اند، میزان هزینه‌ای که برای تابلو تبلیغاتی صرف می‌شود برای بسیاری از مشتریان حائز اهمیت است اما جالب است که در کشور‌های اروپایی سالانه هزینه بسیاری صرف تابلو تبلیغاتی می‌شود زیرا استفاده از آن را از مهم‌ترین عوامل پیشرفت کسب و کار خود می‌دانند.

قیمت تابلو نئون هم، مانند سایر تابلو‌های  تبلیغاتی به صورت ثابت مشخص نیست و قیمت تابلویی که مشتریان عزیز برای کسب و کارشان استفاده می‌کنند بر اساس سلیقه، متراژ، جنس و مدل محصولی که انتخاب می‌کنند متفاوت است.

تابلو نئون پلاستیک ، تابلویی است که برای ساخت رویه و لبه‌های آن از نوعی پلاستیک شفاف به نام پلکسی استفاده می‌شود که مانند شیشه شفاف بوده اما نسبت به شیشه دوام بیشتری دارد و با انواع دستگاه‌های برش لیزری به آسانی برش داده می‌شوند.

تابلو نئون پلاستیکی از اولین تابلو‌های حروف برجسته در دنیا هستند که به عنوان تابلوی تبلیغاتی در سردر مغازه‌ها درخشش چشم گیری ایجاد می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *