تابلو تبلیغاتی حروف برجسته فلزی

تابلو تبلیغاتی حروف برجسته فلزی

حروف برجسته فلزی در تابلوسازی به حروفی اطلاق می شود که با استفاده از فلزات متعدد همچون آلومینیوم ، مس ، برنج ، روی ، برنز و استیل طراحی و پیاده سازی می شود . این حروف دوام و مقاومت بالایی دارند و در حوزه تابلوسازی از انواع متعدد آن برای ساخت حروف برجسته فلزی استفاده می شود .

حروف برجسته فلزی قابلیت انتقال نور را ندارند به همین دلیل به شکل بدون نور پیاده سازی می شوند اما با ابداع ترفند هایی همچون نور اندریک و استفاده از متریال های ترکیبی  ، می توان حروف برجسته فلزی را نیز به شکل با نور اجرا و پیاده سازی نمود .حروف فلزی قابلیت برجستگی و لبه کاری را دارند و می توان آنها را گالوانیزه نمود تا کارایی و دوام آنها در برابر رطوبت و آلاینده های شیمیایی افزایش پیدا کند . ( تابلو تبلیغاتی حروف برجسته فلزی )

این نوع تابلوهای برجسته نیز شامل یک رویه و یک لبه فلزی و هم جنس می باشد که بوسیله دستگاه لیزر فلزات ورق فلز برش خورده و لبه حروف توسط دستگاه حروف ساز پردازش شده ودر نهایت توسط استادکاربوسیله دستگاه جوش لیزر به هم متصل میشوند.

کاربرد آنها بیشتر برای اسم گذاری مکانهائی است که نور پردازی آنها دارای اهمیت کمتر ولی سختی و استحکام بالای آن دارای اهمیت بیشتری باشد.البته گاهی کارهای کلاسیکی با حروف برجسته فلز خصوصا استیل و برنج ساخته میشود و با نور مخفی که همان نور تابیده از پشت حروف به سطح زمینه (بک گراند)است نور پردازی میگردد.

تابلو تبلیغاتی حروف برجسته فلزی

تابلو تبلیغاتی حروف برجسته فلزی

تابلو تبلیغاتی حروف برجسته فلزی

حروف برجسته فلزی ترکیبی :

با ورود تکنولوژی به حوزه تابلو سازی امکان ساخت حروف ترکیبی فراهم شده است و می توان حروف برجسته فلزی را با حروف برجسته چلنیوم و حروف برجسته پلاستیک و یا پلکسی ادغام کرد و یک تابلو حروف ترکیبی زیبا سفارش داد ، در این حالت با یک تیر دو نشان می زنیم هم می توانیم زیبایی استیل را داشته باشیم و هم می توانیم از زیبایی های حروف برجسته پلاستیک ، چلنیوم یا پلکسی گلاس بهره مند شویم ، در این صورت رویه حروف از جنس پلاستیک ، چلنیوم یا پلکسی است و لبه ها می توانند از نوع استیل یا فلزهای دیگر باشند .

مراحل ساخت حروف برجسته فلزی

1) انتخاب نوع فونت  (رسم الخط) یا آرم که با نرم افزار کرول دراو صورت میگیرد.

 (2برش طرح رو بوسیله cnc از روی طرح ویا بوسیله پلات گرفتن طرح و برش بوسیله قیچی دستی

(3 آماده سازی لبه های 1 الی 4 سانتی متر و کار کردن لبه ها به دور طرح برش خورده

(4 پرداختکاری لبه های حروف بوسیله سنباده نرم و بورس سیمی

5) رنگ آمیزی یا استروک دادن و یا آینه کاری کردن

نکات فنی

فلزاتی که برای این امر استفاده میشوند عبارتند از گالوانیزه ، مس ، برنج و استیل با ضخامت 70 است. مهمترین مطلب در انتخاب نوع فلز به رنگ آن باز میگردد چرا که به جز گالوانیزه که میتوان بر روی آن رنگ آمیزی دلخواه انجام داد استیل را بخاطر نقره ای بودن آن (مات و براق)ومسی و برنجی  را بخاطر طلائی بودن آن انتخاب میکنند.قابل ذکر است که رنگ طلائی مس به سرخی میل میکند.

در حروف برجسته گالوانیزه در صورتی که بخواهیم از رنگ کوره ای  استفاده نمائیم حتما باید از زرجوش برای اتصال لبه به رویه حروف استفاد کنیم و در این حالت قلع در کوره از هم گسسته میگردد.لازم به ذکر است بدانیم حروف رنگ کورهای شده فقط در مواردی توجیه اقتصادی دارد که مقدار حروف کم نباشد. در ضمن واضح خواهد بود که رنگ کورهای  طول عمر تابلو را زیاد خواهد کرد.

در حروف برجسته گالوانیزه گاها از استروک طلائی یا نقره ای برای زیبائی بیشتر حروف استفاده میگردد. منظور از استروک لایه اضافه ای است که بر روی لایه رویه نصب میگردد.

تابلو تبلیغاتی حروف برجسته فلزی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما